Ondernemingsraad Aanmelding Indien u belangstelling heeft voor bovengenoemde cursussen kunt u zich via uw Chef of Be drijfsleiding hiervoor opgeven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Vorming en Opleiding, toestel 3332. De Directie Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op woensdag 6 september 1972. Direct na de opening gaf de voorzitter het woord aan de heer Teschmacher, die een duidelijke toelichting gaf op de jaarcijfers over 1971 van Wilton-Fijenoord/ Nieuwe Waterweg N.V. Verscheidene leden hadden daarna nog vragen, waarbij o.a. gesproken werd over: de mede door de consolidatie van de cij fers van de dochterbedrijven vergrote omzet de betrekke lijke waarde van deze omzetver- groting het grote verschil in verschuldigde belasting t.o.v. 1970 - de schulden van Verol- me de verkoop van de oude werf aan de Westkousdijk. Op de vraag van één van de leden hoe de gang van zaken in het nu lopende jaar was, moest de heer Teschmacher helaas mededelen dat de huidige situa tie een zeer belangrijk lager re sultaat doet verwachten dan het (inderdaad goede) vorige jaar. Hiervoor zijn verschillende oor zaken aan te wijzen die wij niet in de hand hebben, zoals bijv. de markt, het loonniveau en de arbeidsmarkt. Wij zullen echter blijven doen wat mogelijk is om de kosten in de hand te houden. In verband met de beschikbare tijd werd besloten om de bespre king van het R.S.V.-verslag naar een later tijdstip te verschuiven. Dit verslag was overigens al in de C.O.R. aan de orde geweest. Vervolgens werd overgegaan naar het derde agendapunt: de notulen van de vergadering van 4.7.72. Door enkele leden wer den nog correcties aangebracht. Door de voorzitter werden daar na diverse mededelingen ge daan. a. De afbraak van de bootjes steiger te Pernis. Tijdelijk wordt een bus ingelegd. Naar een defi nitieve oplossing wordt nog ge zocht. b. De met de vakbonden over eengekomen faciliteiten voor het bedrijvenwerk. c. In het najaar zal wederom een 3-daagse conferentie in Hel- voirt worden gehouden voor O.R.-leden en bedrijfsfunctiona- rissen. Eén en ander wordt ge organiseerd door de Metaal- bond. d. De eerstkomende weken zal het in de Reparatie-afdeling niet erg druk zijn. Daarna is verbete ring op til. e. Aan de vergadering werd voorgesteld om in de toekomst volgens een rooster met een vaste periodiciteit te vergade ren. Gedacht werd aan: 16/10, 28/11, 10/1, 21/2, 4/4, 16/5 en 27/6. f. In overleg met de K.C. en de Commissie Vorming en Oplei ding zal een programma worden voorbereid voor een aantal in formele bijeenkomsten. Naar aanleiding van in vorige vergaderingen gestelde vragen deelde de voorzitter het volgen de mede: 1. Bezwarende omstandigheden. Er zijn een aantal technische mogelijkheden onderzocht om de werksituatie, voor wat be treft de grote afstanden en lange trappen, te verbeteren. Dit blijkt practisch niet uitvoerbaar. De voorzitter overhandigt dit rap port aan de secretaris met het verzoek dit ook met de K.C. te bezien. Gaarne zullen sugges ties worden ontvangen. Eén van de leden wijst in dit verband nog op de slechte werk situatie t.a.v. de afzuiging. Op het voorstel van de O.R. in een vorige vergadering gedaan, met betrekking tot wijziging en aanpassing van bedragen van de regeling bezwarende omstan digheden, antwoordde de voor zitter, dat gezien de reeds plaatsvindende inflatie-correctie in de lonen voorshands niet tot wijziging van de bedragen zal worden overgegaan. Ook in de coderingen zullen geen veran deringen worden gebracht, ten zij deze niet juist meer zouden zijn. 2. Het verschil in beloning voor ongeschoolde lassers vond zijn oorzaak in het grote verschil in opleidingsniveau vóór aanvang van de omscholing. Er is een verschil van 3 functiegroepen mogelijk. 3. Nagegaan zal worden of er verschil bestaat in de uniform kledingverstrekking van post- lopers en andere geüniformeer den, en zo ja of dit aangepast moet worden. 4. Nu de waterafvoer van het parkeerterrein Oost is verbeterd blijkt de onderlaag te zacht te zijn. Getracht zal worden dit te verbeteren. 5. Tijdelijke voorlieden ontvan gen inderdaad geen vakantie toeslag over hun tijdelijke voor manstoeslag. Vakantietoeslag wordt berekend uitsluitend over het vaste salaris. Punt 6 van de agenda, de ver lenging van de Reparatie over- werkvergunning, ontmoet bij de vergadering geen bezwaar. De „aanvulling en correctie" van een in een vorige informele bijeenkomst besproken „rege ling studiekosten" wordt aan de vergadering uitgereikt. Er zal in een volgende vergadering op worden teruggekomen. Mede aan de hand van enige 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 6