Ondernemingsraad De heer Vermaase toont dominé Popham Hosford de nieuwe brochure. Links mevrouw Vermaase, uiterst rechts Mr. W. J. G. Aalders (bestuurslid Missions to Seamen) Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op dinsdag 24 oktober 1972. In deze vergadering die gedeel telijk een voortzetting en ge deeltelijk een aanvulling was op de vergaderingen van 16 en 17 oktober j.l., werden de bespre kingen over de volgende onder werpen uit het concept perso- neelsboekje „Nieuw Salaris systeem" als volgt afgerond: a) Een gewijzigde betiteling van functies vallende in de groep bazenfuncties. b) Een aanvulling in de tekst t.a.v. de beroepsmogelijkheden in het vlak van functie-omschrij ving en klassering. c) Overgangsregelingen voor verschillende groepen beambten bij de invoering van het nieuwe salarissysteem. d) Een nieuwe, betere regeling mindervaliden-uitkering, waar bij degenen die reeds volgens het oude systeem een uitkering ontvangen er niet op achteruit gaan. Na invoering zal op de sa larisslip de aanduiding „Minder- validen-toeslag" vervangen wor den door „Aanpassing Salaris". e) Een betere afstemming van de jubileumregeling voor man nelijke en vrouwelijke werk nemers. f) Een voor ieder geldende mi nimum opzegtermijn van één maand. g) De vakantierechten worden bepaald conform C.A.O. - C, waarbij eventueel bestaande meerdere rechten niet zullen worden verminderd, maar in de toekomst zullen worden ver rekend indien dan meerdere vakantiedagen zouden worden toegekend. h) Het bleek nog niet mogelijk de karweiwerkregelingen nu ook meteen gelijk te trekken. Hiervoor zal later een oplossing worden uitgewerkt. i) Bij pensionering zal het dienstverband worden afgeslo ten aan het einde van de vier- weekse periode waarin de 65e verjaardag valt. j) De uitkeringen aan hand arbeiders bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd zullen worden beëindigd. Voor personeels leden met 25 of meer dienst jaren geldt een overgangsrege ling. Na afsluiting van de bespreking over de invoering van C.A.O.-C werden door enkele leden nog wensen en/of suggesties op an dere gebieden naar voren ge bracht zoals: 1) De wenselijkheid de publi- katieborden af te sluiten (er ver dwijnen regelmatig aangeplakte bekendmakingen). 2) De verspreiding van de be kendmakingen (vooral t.a.v. de Machinefabriek) te verbeteren. 3) Een verzoek aan de directie om te trachten de nog niet op geloste kwesties (karweiregeling - aanwezigheidscontrole - fa- brieksreglement e.d.) voor juli 1973 te regelen. Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op donderdag 16 november 1972. In deze extra vergadering, die speciaal daarvoor was belegd, werd het concept-reglement van de Centrale Ondernemingsraad besproken. Met uitzondering van enkele re dactionele punten van onderge schikt belang, die door de C.O.R.-leden ter plaatse onder de aandacht zullen worden ge bracht, hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het voor gestelde reglement. De Kleine Commissie Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op dinsdag 28 november 1972. Na enkele correcties op de no tulen van de vergaderingen van 16/10, 17/10, 24/10 en 6/11 wer den deze verder in orde bevon den en werd overgegaan naar het punt: Behandeling vragen uit vorige O.R.-vergaderingen. Aan alle O.R.-leden zal het „voorlichtingsboek voor Onder nemingsraadleden" worden ver strekt. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 19