Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Verolme Verenigde Scheepswerven N.V. Verolme Machinefabriek IJsselmonde N.V. Verolme Scheepswerf Alblasserdam N.V. Verolme Scheepswerf Heusden N.V. Verolme Dok- en Scheepsbouw Maatschappij N.V. Verolme Elektra N.V. Verolme Tankreinigingsbedrijf N.V. Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij v.o.f. onderneming: één van genoemde ondernemingen; raad van bestuur: de raad van bestuur van RIJN- SCHELDE-VEFSOLME Machine fabrieken en Scheepswerven N.V.; COR: de centrale ondernemingsraad van RIJN-SCHELDE-VEROLME Machinefabrieken en Scheepswerven N.V.; werknemers: de werknemers in dienst van één der ondernemingen en vallende on der de collectieve arbeidsovereen komsten en de werknemers die in het verleden overeenkomstige rech ten hadden. Op volontairs is deze regeling niet van toepassing; bonusjaar: het kalenderjaar waarover de bonus wordt uitgekeerd; jaarsalaris: a) voor de werknemers op maand salaris; twaalf maal het vaste maand salaris over de maand november van het bonusjaar; b) voor de werknemers op vier- wekelijks periodesalaris; dertien maal het vaste salaris over de twaalfde betalingsperiode van het bonusjaar; overgangsregeling: de overgangsregeling, behorende bij de BONUSREGELING van de RIJN- SCHELDE-VEROLME Machinefabrie ken en Scheepswerven N.V. artikel 2 De onderneming verleent aan de werknemers die op 1 december van het bonusjaar in dienst van de on derneming zijn en die gedurende alle voorafgaande maanden van het bonusjaar in dienst daarvan werk zaam zijn geweest een bonus tot een bedrag vastgesteld in overeenstem ming met het bepaalde in artikel 3. artikel 3 Onverminderd het bepaalde in de volgende artikelen bedraagt de bonus 8% van het jaarsalaris. artikel 4 De onderneming verleent aan de werknemer, die tijdens het bonus jaar in dienst is getreden, sindsdien onafgebroken in dienst van de on derneming werkzaam is geweest en op 1 december van dat jaar nog in dienst is, een bonus ten bedrage van V12 van 8% van het jaarsalaris voor elke volle kelendermaand dienst verband gedurende het bonusjaar. artikel 5 De onderneming verleent aan de werknemer, van wie het dienstver band gedurende het bonusjaar werd beëindigd op een andere wijze dan genoemd in de artikelen 6, 7 en 8, een bonus ten bedrage van V12 van 8% van het jaarsalaris voor elke volle kalendermaand dienstverband gedurende het bonusjaar. Het jaarsalaris wordt berekend op basis van de laatste kalendermaand c.q. betalingsperiode voor de be ëindiging van het dienstverband. artikel 6 Geen bonus wordt toegekend aan de werknemer: a) van wie het dienstverband werd beëindigd wegens een dringende reden, overeenkomstig de bepalin gen van het B.W.; b) door wie het dienstverband op onrechtmatige wijze werd verbroken; c) van wie het dienstverband binnen de proeftijd werd beëindigd. artikel 7 Indien het dienstverband gedurende het bonusjaar werd beëindigd wegens: a) werkvermindering; b) reorganisatie; c) blijvende arbeidsongeschiktheid; d) mede verhuizen van een minder jarige werknemer met het gezin waartoe hij behoort; e) pensionering; f) beëindiging van een arbeidsover eenkomst die geldt voor een tevoren overeengekomen periode, wordt voor elke maand dienstver band gedurende het bonusjaar een bonus toegekend ter grootte van V12 van 8% van het jaarsalaris. Een dienstverband, dat is beëindigd na de eerste werkdag van een maand, wordt in dit verband geacht op de laatste dag van deze maand te zijn beëindigd. Het jaarsalaris wordt berekend op basis van de laatste kalendermaand c.q. betalingsperiode voor de beëin diging van het dienstverband. artikel 8 Aan de nabestaanden, conform ar tikel 1639 (L) van het Burgerlijk Wet boek, van de werknemer die in het bonusjaar is overleden, wordt voor elke maand dienstverband geduren de het bonusjaar een bonus toege kend ter grootte van V12 van 8% van het jaarsalaris. De berekening van het tijdstip van beëindiging en de berekening van het jaarsalaris ge schiedt overeenkomstig het daarom trent gestelde in artikel 7. artikel 9 De aanspraak op bonus blijft be staan over perioden gedurende wel ke de werknemer zijn werkzaam heden heeft onderbroken wegens: a) verplichte opkomst in militaire dienst voor herhalingsoefeningen; b) verplichte opkomst in militaire dienst anders dan voor herhalings oefeningen, mits direct na de be- eindging van de militaire dienst de werkzaamheden bij de onderneming zijn hervat en deze werkzaamheden vervolgens gedurende drie maanden hebben voortgeduurd; c) vakantie en ander betaald verlof, mits direct na de beëindiging van het verlof de werkzaamheden bij de onderneming zijn hervat; d) arbeidsongeschiktheid door ziek te of ongeval, met dien verstande dat geen aanspraak bestaat over de tijd dat de arbeidsongeschiktheid langer voortduurt dan twaalf maan den na de ziektewetperiode. Indien over de tijdvakken van het dienst verband, gedurende welke een werknemer valt onder de werkings sfeer van de Ziektewet of de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzeke ring en gedurende welke geen ar beid wordt verricht, in de maande lijkse uitkeringen een bedrag aan bonus tot uitdrukking is gekomen, zal dit bedrag op de over deze tijd vakken te verlenen bonus in min dering worden gebracht. Indien in bovenstaande gevallen de berekening van het jaarsalaris over eenkomstig artikel 1 niet mogelijk is, wordt het jaarsalaris berekend op basis van de laatste kalendermaand c.q. betalingsperiode vóór de on derbreking, verhoogd met algemene loonsverhogingen. artikel 10 De onderneming draagt zorg voor stipte uitbetaling van de bonus aan de werknemer wiens betalingsadres haar op het moment van de betaal baarstelling bekend is. Alle aanspraken van de werknemer wiens betalingsadres op dat moment niet bekend is, vervallen 12 maan den na betaalbaarstelling. artikel 11 Met inachtneming van de overgangs regeling wordt de bonus uitbetaald in de maand december van het bonusjaar. artikel 12 In geval van opkomst in militaire dienst, anders dan voor herhalings oefeningen, geldt de volgende rege ling: 1) in de maand december van het bonusjaar wordt een bonus betaald over de gewerkte maanden in dat jaar, berekend alsof het dienstver band door de militaire dienst is be ëindigd of onderbroken; 2) over de periode, genoemd in artikel 9 sub b) wordt de bonus 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 23