Ook in Hilvarenbeek was het: „Punt één Veiligheid" het aansteken dient u zich ver verwijderd te houden van objec ten als: bebossing, hooischuren, rieten daken enz. Bij verwarming In december wil men nogal eens veel bijverwarming gebruiken, omdat er logé's over de vloer zijn of omdat kamers in gebruik worden genomen, die niet van een permanente verwarming zijn voorzien. Voor die bijverwarming wordt in de regel gebruik ge maakt van electrische straal- kachels, butagaskachels en/of petroleumkachels. Neem dan de volgende regels in acht: 1. Plaats brandende kachels niet te dicht bij bedden, ban ken, kasten, gordijnen, enz; 2. zorg voor een deugdelijke verbindingsslang tussen gas fles en kachel, hij moet voor zien zijn van verbindings klemmen; 3. controleer of de reduceerin- richting voor 100% in orde is; 4. wijs kleine kinderen op de gevaren van het omstoten van kachels, laat ze niet stoeien, plaats kachels zo danig dat ze niet gemakkelijk omvallen; 5. bij gebruik van gasflessen er altijd voor zorgen, dat ze nooit op een brandende kachel of een brandend for nuis worden geplaatst. Tegen een dergelijke behandeling zijn ze niet bestand. Meestal volgt er een explosie; 6. geen kachel aansteken die nog heet is, wacht ermee tot hij is afgekoeld. Tot de algemene punten, die niet alleen voor feestdagen gelden, maar eigenlijk altijd in acht moe ten worden genomen, behoren: a. Rook nooit in bed! b. gebruik wasbenzine voor het verwijderen van vlekken bij voorkeur in de open lucht, blijf ver weg van vuur, zoals sigaar, sigaret, gasfornuis en waakvlam van de gasgeiser, gebruik voor het ontvlekken liever een onbrandbaar reini gingsmiddel; c. kijk uit bij het ledigen van asbakken, ruim de peukjes op voordat u de woning verlaat, doe peukjes nooit in een bak je van plastic of papier, ruim ze op in een vuilnisemmer. Prettige en veilige feestdagen. A.P. 2-Daagse veiligheidsbijeenkomst van een aantal bedrijfsschool- leerlingen in het vormingskamp te Hilvarenbeek op 25 en 26 november 1972 De veiligheids-commissie van de bedrijfsschool - bestaande uit 18 klassevertegenwoordigers - o.l. v. de heren Valk, Bijlo, v. Maa- nen en Potuyt, gingen zaterdag morgen om 8 uur met de bus naar het vormingskamp te Hil varenbeek. Ondanks dat wij voorbij de Moerdijkbrug in de mist terechtkwamen, was het een prachtige rit. Om 9.30 uur arriveerden wij in het kamp. Vervolgens richtten wij het kamp in en werden beloond met een geurige bak koffie. Het eerste programmapunt bestond uit de installatie van de klasse-veiligheidsinspec teurs, ingeleid door de heren Valk en Bijlo, terwijl door de heer Potuyt aan ieder van ons een lidmaatschapsbewijs van de veiligheidscommissie werd uitgereikt. Na dit officiële ge beuren gingen we heerlijk de benen strekken in de omgeving van het kamp en zodoende wa- 28

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 30