Een weekend met de leerlingenraad in Hilvarenbeek Vorming en Opleiding Studiefonds Wilton - Fijenoord, volgens de door dit fonds te hanteren regelingen. D. De studie die door kinderen van werknemers wordt gevolgd. Ook deze gevallen liggen ter be oordeling van de Stichting Stu diefonds Wilton-Fijenoord. Aanvraagformulieren voor B, C en D zijn te verkrijgen bij: Afdeling Vorming Opleiding, Opleidingscentrum, Personeels dienst. De ingevulde en ondertekende formulieren dienen bij uw baas of chef ingeleverd te worden. Een beslissing op een aanvraag zal schriftelijk via het Hoofd van Dienst worden medegedeeld. Personeelsdienst. Zaterdag en zondag 11 en 12 november heeft de Leerlingen- raad van onze Bedrijfsschool zich met enkele stafleden van de school teruggetrokken in het Vormingscentrum in de bossen van Hilvarenbeek. Het gezel schap bestond uit 17 klasse oudsten en de heren Valk, Bijlo, Van de Geer, Immerzeel, Van Maanen en Westerduin. Doel van dit weekend was het installeren van de nieuwe Leer lingenraad en door inleidingen en discussies meer inzicht te krijgen in het leiding geven als klasse-oudste. De zaterdagochtend was gewijd aan het installeren van de Leer lingenraad. De reglementen van deze raad werden uitgereikt en de gekleurde badges werden op gespeld. Enkele inleidingen waren: Het doel en het functioneren van de Leerlingenraad. In de democratie kennen wij het instituut van de gekozen ver tegenwoordigers. De klasse-oudste als midden figuur. Na iedere inleiding werden groepjes van 4 of 5 klasse-oud sten gevormd, die samen met een staflid in een discussie het besprokene nog eens doorna men. Een van de hoogtepunten was zaterdag de inleiding over „Lei ding geven" door de edelacht bare heer Mr. J. P. M. Meuwese, burgemeester van Hilvarenbeek. Hij sprak over leiding geven in het algemeen, maar de kern van zijn betoog was, dat bij leiding geven de communicatie een zeer belangrijke factor is, het praten met en luisteren naar de mensen waarmee samengewerkt moet worden. Na deze toespraak van de heer Meuwese en de discussie hier over werd hem als dank voor het opofferen van zijn vrije zaterdag middag door de heer Valk een fles aangeboden met vocht dat wel uit Schiedam, maar niet van Wilton-Fijenoord kwam. 30

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 32