langs bewusteloos is geraakt. „Maar dat kwam, omdat mijn baard en snor in de ether waren gewassen." Droefgeestig blikte hij terug op dat vervelende mo ment. Een fors aangeheven Sinter klaaslied hielp hem weer over de moeilijkheden heen. Toen wierp hij zich op de evolutie gedachte: „Ik deed het altijd met mijn paard en grote boek. In de toekomst zal ik als hulpmiddelen bij mijn werk computer en pons kaart gaan gebruiken". Hij was trouwens helemaal op de wetenschappelijke toer. „Een psycholoog heeft een boek over mij geschreven: Sint Nicolaas, patroon der liefde, 't Is nog in het Engels vertaald ook, zo kwam ik in de wereldpers als je dat maar even onthoudt!" Natuurlijk werd de blijdschap over het bezit van zo'n vlotte Klaas door de leerlingen nog onderstreept met luid gezang en muziek van het eigen school- orkestje. De Sint danste, huppel de en sprong. Dit jaar bracht hij zelfs nog een tamboerijn mee om het folkloristische gebeuren nog wat meer op te frunniken. „Kunt u het allemaal volgen?" Belangstellend keek hij in het boekje van een verdwaalde WF- redacteur. „Tja, alleen die bel letjes van de tamboerijn gaan wat vlug- „Ach ja, veel oefenen dan maar. Op zondag morgen bij het Leger des Heils." Hup, naar een jongen. „Jij eet te veel. Eerst maar eens 40 km in een ruk lopen. Zodra je dat kunt, mag je me schrijven, naar de fabriek van olienoten en pa tat." Tegen een ander: „Nog moei lijkheden? Helemaal niet. Da's ook fijn: mag je binnenkort naar de TH En ertussendoor klonk als vanouds het „When the Saints go marching in". De Sint gaf weer een fraaie act, die op de „Bühne" zelfs niet zou misstaan. Natuurlijk werden ook de leraren weer in het ootje ge nomen. Hossend verliet hij daar op de school, want zijn spieren willen nog wel. Een uit(s)mijter Traktatie van een gulle Piet De Sint met zijn tamboerijn 32

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 34