zich afspeelt in deze razend snelle tijd vastlegt op de gevoe lige plaat. Het is prettig te we ten, dat de Fotoclub WF daar haar deel aan bijdraagt. Om een voorbeeld te noemen: 16 sept. jl. werd er weer een „dagje werffotografie" gehouden waar aan verschillende verenigingen deelnamen, o.a. clubs uit Bra bant, Fotoclub Maasstad en een afd. van de Spoorwegen. Helaas was het weer slecht en waren er weinig schepen in de haven, maar desondanks waren er genoeg onderwerpen voor de fotografen om hun artistieke lusten bot te vieren. Door onze club werd de Dier gaarde onder „schot" genomen en in november waren we, uiter aard gewapend met fototoestel, in de oude binnenstad van Leiden. Het deed ons plezier te zien, dat de mobiele vitrine met foto's van leden, die wekelijks de kan tines passeert, volop de aan dacht trekt met als resultaat een flink aantal nieuwe leden (wat ook de bedoeling was). Het bestuur is blij met hun komst en hoopt dat zij bij de aktieve leden gaan behoren. Voorts werd ons bezit verrijkt met een vol automatische diaprojektor, een spot, achtergronden en statie ven met lampen. Misschien zijn er nog meer ama teur-fotografen, die lid willen worden? U bent van harte wel kom! Met de feestdagen in het vooruitzicht wensen wij een ieder, die plezier in het fotogra feren en filmen (en dat zijn er zeer veel), een prettige kerst en een gezellig oud- en nieuwjaar en veel voorspoed in 1973. Het bestuur Verslag over het jaar 1972 van de Harmonie W.F. Weer is een jaar voorbij en zet ten wij ons neer om traditie getrouw een terugblik te wer pen. Hoe was 1972 en wat was 1972? Voor de harmonie was het een goed jaar. Vele activiteiten ga ven ons steeds weer plezier in het musiceren. Hoewel in het begin van het afgelopen jaar de situatie zodanig was, dat ons geplande winterconcert een voorjaarsconcert is geworden. De bezetting van zowel de har monie alsmede de drumband en jeugdorkest blijft constant. Het is met voldoening, dat wij dit mogen vaststellen, want hieruit blijkt dat het onze vereniging goed gaat. Om een geheel overzicht te geven van alles wat door de harmonie in zijn geheel is ge daan, zou te ver voeren. Daar om een beknopt verslag van de hoogtepunten over het afgelo pen jaar. Ons jaarlijks concert is bepaald wel het hoogtepunt van alles ge weest. Hier werd door alle leden aan medegewerkt. Tijdens dit concert werd de harmonie bij monde van de heer ir. B. Wilton als lid van de directie een nieuw uniform aangeboden. Dit uni form gaat dienst doen als gala uniform en wordt alleen gebruikt bij bijzondere gelegenheden. Onze voorzitter aanvaardde dit bijzondere geschenk met een dankwoord aan de directie. Daar de heer B. Wilton dit jaar het 25-jarige erevoorzitterschap her dacht, werd hem door de voor zitter van de K.N.F. de gouden erespeld uitgereikt. De heer C. Keyzer, die 25 jaar als erelid bij de harmonie was, ontving de zilveren speld van de K.N.F. met een bijzonder woord van dank voor hetgeen hij heeft betekend. De beide heren ontvingen ook de bijbehorende oorkonde. Nu in vogelvlucht door het jaar 1972. Wij zien hier medewerking bij het Circus Boltini, een radio opname door de A.V.R.O., een concert op de Promenade te Scheveningen. Verder op uitno diging van het gemeentebestuur van de stad Antwerpen een con cert in de Diergaarde aldaar. Medewerking aan de „Taptoe Sliedrecht 1972" te Sliedrecht. Bij het optreden was steeds onze drumband aanwezig en aan hen is het mede te danken dat ons optreden steeds een succes was. De drumband zelf nam deel aan het S.G. Drum bandconcours in Schiedam. Met een schitterende eerste prijs werd hard werken beloond. Ons jeugdorkest trad ook diver se malen naar buiten op, en wel in het bejaardentehuis „De Ma- thenesser Boogaart" te Rotter dam en in het bejaardentehuis „Spaland" te Schiedam. Verder bij de „openbare les" en de di ploma-uitreiking van onze Be- drijfsschool. Een driedaags stu die-weekend werd gehouden op „Heidebad" te Epe. En tenslotte werd met succes deelgenomen aan het derde K.N.F.-jeugdfesti- val in Gorinchem. U ziet: activiteit te over op alle fronten. Aan het eind van dit overzicht is een woord van dank op z'n plaats namens het bestuur aan alle leden voor hun medewer king. Aan onze eerste en tweede dirigent, onze tamboerinstruc teur alsmede aan de leraren van het jeugdorkest, voor het vele werk door elk op zijn plaats ver richt. Een woord van dank en erkente lijkheid namens bestuur en leden aan directie en hoofdbestuur. Wij als bestuur wensen u als mede al uw huisgenoten prettige feestdagen en een heel voor spoedig 1973 toe. Verder wensen wij alle besturen en leden van onze zusterverenigingen prettige feestdagen en een gelukkig 1973 toe. Op zaterdag 4 november j.l. heeft het jeugdorkest van onze har monie deelgenomen aan het derde K.N.F.-jeugdfestival. Dit festival vond plaats in De Nieuwe Doelen te Gorinchem. De plaat selijke organisatie was in han den van de Koninklijke Harmo nie „De Bazuin" te Gorinchem. Voor dit festival hadden negen jeugdorkesten ingeschreven, die uit alle delen van ons land kwamen. Voor diegenen, die niet geheel op de hoogte zijn wat een jeugd orkestenfestival inhoudt, volgt hier een korte uitleg. 35

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 37