Door de diverse jeugdorkesten wordt bij inschrijving een pro gramma ingediend. Dit pro gramma is geheel vrij naar keu ze. Door de K.N.F. (Koninklijke Nederlandse Federatie), waar onze harmonie bij is aangeslo ten, waren twee muziekdeskun- digen aangezocht om de uitge voerde muziek te beoordelen. Dit geschiedde na afwerking van het programma bij ieder orkest afzonderlijk. Deze muziekdes- kundigen waren de heer H. van Lijnschooten en de heer G. Nieuwland. Bekende namen in de wereld van de harmonie- en fanfare muziek. Dit geschiedde in een samenspraak met de dirigent en een der leden van het korps. Voor ons jeugdorkest, dat onder leiding staat van de heer W. Vos, was aangewezen Aad van der Zouwen. Flet peil van het totale festival was vrij goed en de aanwezigen genoten zichtbaar van het gebo- dene. Ons jeugdorkest was als laatste aan de beurt. Allen wa ren gespannen en geladen om het zo goed mogelijk te doen. Het volgende programma was door ons ingezonden en werd in zijn geheel als zodanig uitge voerd: 1. Danserije - Tielman/ v. Lijnschooten 2. Vier Impressies - Fl. v. Lijnschooten 3. A Taste of Honey - H. Alpert 4. Count Seven - H. v. Lijnschooten 5. Lastima - Malando/Vlak Aan het programma kunt u zien, dat de dirigent het zich niet ge makkelijk had gemaakt. Het zijn stuk voor stuk werken, waarvoor hard gestudeerd en gewerkt moest worden. Het is voor diri gent en orkest een grandioos succes geworden. Bij de discus sie, die na het optreden volgde, werden aan de heren H. v. Lijn schooten, W. Vos en A. v. d. Zouwen vragen gesteld en be antwoord. De heer v. Lijnschooten: Wat vindt u van de opzet van het fes tival en wilt u een beoordeling met punten? Aad v. d. Zouwen: Opzet zeer goed, organisatie prima, maar geen punten; wel een goede op bouwende kritiek. Graag zag Aad, dat alle leden van de or kesten, die gespeeld hadden, ook in de zaal bleven om de an dere orkesten te beluisteren. Dit werd met een applaus vanuit de zaal onderstreept. In het kort belichtte de heer Van Lijnschooten de uitgevoerde werken. Hij en de heer Nieuw land waren bijzonder verrast over de kwaliteit van het orkest. Een woord van lof voor dirigent en leden voor het uitgevoerde gaf de heer Van Lijnschooten ook namens de heer Nieuwland. Tot slot dankte Aad v. d. Zouwen allen, die hun medewerking aan dit festival hadden gegeven. Een bijzonder succesvol optre den van ons jeugdorkest. Jeugdorkest Harmonie „Wilton- Fijenoord" Wij waren het geheel eens met de woordvoerders van W.F. Wat jammer nu toch dat niet alle jeugdorkesten nog in de zaal aanwezig waren. En ze hebben wat gemist! Hier werd een staal tje voortreffelijk musiceren ten beste gegeven, dat steunt op een grote formatie van stuk voor stuk vaardige blazers en onge twijfeld uitstekende orkestscho ling. In de Danserye hoorde men direct al die begripvolle en war me muzikaliteit. Alle delen qua karakter mooi getroffen. In de totale orkestklank werd het hout iets door het koper overspeeld. Van de Impressies vonden wij deel 1 het minst, ook wat de stemming betreft. Deel 2 was „af tot en met" en in deel 3 kwam men zelfs tot hoogstaand spel. Aan het slot van dit deel kunnen de klokeffecten even met meer raffinement worden gebracht. In deel 4 viel het zeer goede sa menspel op en dit was ook het geval in Count Seven, dat „lek ker swingde" en technisch en metrisch hecht in elkaar zat. A taste of honey is evenmin een probleem voor dit orkest, waar men als luisteraar echt van zit te genieten. En dan Lastima...." met de virtuoze slagwerkforma tie. Een orkest om trots op te zijn. Een grandioos besluit van een fijne dag. Henk van Lijnschooten Gijsbert Nieuwland Afd. Hengelsport Het verenigingsjaar voor de h.s.v. Wilton-Fijenoord is in alle opzichten weer goed geweest. In het onderlinge competitiever band is na een verbeten strijd Jan Zonneveld kampioen 1972 geworden. Het verschil met num mer 2 Frits den Houting bedroeg slechts 2 wedstrijdpunten. Maar dit was precies genoeg voor Jan om de beker in de wacht te slepen en deze definitief de zijne te mogen noemen. Jan, namens het bestuur van harte proficiat! De jaarlijkse tweekamp met onze vrienden van afd. biljart werd gevist te Kinderdijk (bij de mo lentjes) op zaterdag 19 augustus j.l. De h.s.v. werd weliswaar winnaar, maar we moeten wel concluderen, dat het verschil ie der jaar kleiner wordt. De bil jarters gaan dus steeds beter hengelen, zeer tot ons genoe gen, want dat kan alleen de sportieve prestaties van beide afdelingen maar opvoeren. Januari a.s. komt de return op het groene laken en de h.s.v. rekent er alvast op, dat de bil jarters dan niets cadeau zullen geven en dat zij zeker zullen proberen ons een nederlaag te bezorgen. Dat is immers hun sportieve plicht. We hopen, dat het wederom een prettige wedstrijd zal worden en dat het beste team mag winnen. Zaterdagavond 18 november j.l. werd in „Marijke" te Schiedam de jaarlijkse feestavond met prijsuitreiking gehouden. De avond was weer „af". Onder lei ding van de „Rainbow stars" werd de feestavond weer een volledig succes en iedereen keerde voldaan huiswaarts na afloop. 36

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 38