Profielen bewandelen een doelmatige productieweg 2 Nieuwtje in scheepsbouwloods De vorkkraan weer makkelijk onder kan schuiven om ze op te pak ken. Dat weer oppakken is nodig om de pakketjes profiel op de afteken- annex brandta- fels te plaatsen. Hier gaan eerst de ijzerwerkers begin nen aan hun aftekenwerk, waarna de branders hun plaats innemen om hun werk te beginnen. Ook deze tafels werden zelf gemaakt. Daar bij is rekening gehouden met de wensen van diegenen, die eraan moeten werken. Trou wens, dat geldt voor de hele opzet van deze ruimte. Je kunt daardoor ook merken, dat iedereen er zich enthou siast bij betrokken voelt, wat onder meer invloed heeft op het aan kant houden van deze hal. Een prettiger werk klimaat is hiervan weer het gevolg. Sortering Van de afteken/brandtafels gaan de profielen via de vorkkraan naar de sortering en vandaar naar de lasvloe- ren of de lasloods. Maar de ze weg geldt niet voor alle profielen. Zij komen niet al lemaal op genoemde tafels terecht. Sommige worden er uit "gepikt" en door d,e vork kraan op een andere vernuf tige stelling gedeponeerd, waarvan zij door de gebogen vorm afglijden om aan de buigbank een bewerking te ondergaan. Andere gaan naar een gloed nieuwe machine: de profiel- schaar, die kan knippen, ponsen en notchen. Dat zijn De profielen-hal in de Scheepsbouwloods is sedert korte tijd herschapen in een keurig betegelde "productie straat" met zelf vervaardigde stellingen en "tafels". Een en ander staat doelmatig opge steld, waardoor in dit over zichtelijke geheel efficiënter gewerkt kan worden dan voorheen met als gevolg een flinke tijdwinst. Ook de profielen komen evenals de platen vanuit het platenpark via de droog oven de scheepsbouwloods binnen. Dit gebeurt nu zo veel mogelijk sectiegewijs. De bij een sectie behorende profielen doorlopen als een soort pakketje de productie keten. Natuurlijk gaat dat niet altijd op, maar als het even kan wordt er strikt de hand aan gehouden. Gritten De profielen worden na bin nenkomst gegrit en van een Het aftekenen verflaag voorzien. Via mag neetkraan en rollenbaan ko men ze bij het begin van de profielhal aan. Daar stuiten ze op het eerste nieuwtje. Vroeger werden ze min of meer gesorteerd. Maar het was vaak moeilijk de bij een bepaalde sectie beho rende profielen terug te vin den of althans uit de "grote hoop" te halen. Daar was ook de nodige menselijke spierkracht voor nodig. Die kracht moest trouwens op diverse plaatsen worden aan gewend. Dat is nu niet meer nodig. Vorkkraan De profielen worden nu op gepakt door een door onze afdeling Outillage en Techni sche Dienst ontworpen vork kraan, die onder de profie len kan grijpen. Deze legt ze op zelf vervaardigde stellin gen, zodanig rustend op drie hoekjes, dat later de vork er

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 4