A '1 Dankbetuigingen 6 t proberen." De heer Wilton hecht veel waarde aan de oude zeemansleuze "Eén hand voor het schip en één hand voor jezelf." Ook staat hij stil bij ieders persoonlijke beleving van de afgelopen 25 jaar. Typisch is, dat de goede dingen je het best bijblijven terwijl je ge neigd bent de minder pretti ge ervaringen naar de ach tergrond te schuiven." De heer Wilton hoopt dat het de jubilarissen ook zo is ver gaan en dat zij een glans van goede herinneringen hebben bewaard. Zoals gebruikelijk krijgen ook de dames even speciaal de aandacht. Zij hebben 25 jaar met hun man lief en leed moeten delen en zijn zo doende ook nauw betrokken geweest bij het bedrijf. Wat de heer Wilton graag wil we ten is of het waar is, dat de mannen altijd de toestem ming van hun echtgenoten vragen wanneer zij moeten overwerken. "Dan zeggen ze nl. altijd: moet ik eerst aan mijn vrouw vragen. Hebben ze dat ooit wel eens ge daan?" In de persoonlijke speeches valt het accent op het vak manschap en de toewijding waarmee de jubilarissen hun werk verrichten. Naar de mening van de heer Wilton wordt de opleiding te genwoordig heel wat serieu zer aangepakt dan eertijds. "Vroeger kreeg je een hamer en een beitel en dan ging je maar slaan." Hoe belangrijk het is dat je je werk goed doet, verduide lijkt hij met het volgende: "Neem nu bijv. het branders vak. Dit lijkt misschien voor een buitenstaander eenvou dig. Het is toch echt geen kwestie van gewoon de vlam erin en maar stukbranden, want doe je het niet goed en krijg je zo'n stuk op je tenen, dan lig je zo op zaal 109.." Tegen een jubilaris die door omstandigheden het vak van bankwerker moest verwisse len voor een taak in het ma gazijn, zegt hij: "Bij u hoe ven ze niet te komen voor een rond vierkantje: u kent alle bankwerkerskreten!" Alle grappen ten spijt, toont de heer Wilton veel oprechte waardering voor bijv. het wer ken onder moeilijke omstan digheden zoals in ketels en dubbele bodems ("blijft u nooit eens in zo'n gat ste ken?"), voor de jubilaris die zonder merkbare inspanning in zo'n hoog tempo werkt, voorde man die aan de gang blijft ondanks gesukkel met Felicitaties voor de heer Trooster de gezondheid, voor degene die zijn goede humeur be waart al wordt dit soms wel erg op de proef gesteld. Veel bewondering heeft hij voor de jubilaris die, ondanks het feit dat hij zijn baas letterlijk de kaas van het brood heeft gegeten en zelfs eens diens lekkere oliebollen oppeuzel de, toch kans heeft gezien 9 jaar lang met deze baas in goede harmonie samen te werken. Zo passeerde alles de revue en kreeg iedere jubilaris de spreekwoordelijke pluim op de hoed. En zo behoort de laatste jubileumviering van 1972 weer tot het verleden. R.S. Hiermede dank ik allen, die belangstelling hebben ge toond na het overlijden van mijn man. Mevr. C. P. Proost-Vethaak Mede namens mijn kinderen zeg ik iedereen dank voor de betoonde belangstelling na het overlijden van mijn man. Mevr. G. v. Steenis-de Vries Voor de vele blijken van be langstelling bij de teraarde bestelling van mijn man be tuigen mijn kinderen en ik bij deze onze dank. Gezien onze toestand na de begrafenis waren wij niet in staat ter plaatse nog enige condoleanties in ontvangst te nemen. Wij hopen, dat een ieder dit excuus wil aanvaarden, waar voor wij u hartelijk danken. Mevrouw A. D. S. Wester- laken-Jongen Mede namens mijn kinderen zeg ik allen hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van mijn man. Mevrouw A. Roodenburg- van Dam Mede namens de kinderen dank ik allen hartelijk voor de belangstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man. Mevr. W. van Wieringen- de Leeuw Dankbetuigingen werden ontvangen i.v.m. 25-jarig jubileum van: A. Brugmans; A. den Dunnen; H. den Hoed; P. v. d. Klink; W. C. Planken; B. E. Trooster; B. de Waard.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 8