Puntl: veiligheid 12 zo, wat zullen we gaan zien V.l.n.r. de heren Berg (burgemeester van Epe), Ruys (voorzitter Stichting vakantiecentrum Heidebad) en Meuwisse (burgemeester Hilvarenbeek) Dan zoekt de camera de na tuur. Prachtige luchten, spe lende wind door het gebla derte van bosplanten en bo men in Heidebad en Hilva renbeek en ook een onge duldig ijsberende gorilla, die de Harmonie-muziek niet he lemaal ziet zitten. Dat is vragen om humor, evenals dat fijn-menselijke trekje van het schoenenpoet sen in Hilvarenbeek: een lik je en een natte vinger doen het schoeisel zo heerlijk glim men. Kostelijk.. Milieu Dan een blik in de laborato- rium-"keuken", waar de al chemisten op potjes vuur het milieu voor ons vertalen in begrijpelijke tekens, signalen van: let op, oppassen gebla zen.. De cineast laat zien, wat er zoal aan het milieu beheer bij WF wordt gedaan. Maar dan komt toch ook de productie weer aan bod met de mens als de beheerser van het materiaal. Het lijkt daar in de reparatie, nieuw bouw en algemene werktuig bouw op een gestoei met schroeven, assen, secties en noem maar op. Naast zweet druppels echter ook de be vrijdende lach en het siga retje op zijn tijd. En grappig, de WF Harmonie-dirigent vervaagt voor een dirigeren de baas uit de scheepsbouw, heel leuk. Tekst Al die beelden, die dwingend tot kijken noden zouden zon der de tekst niet in die mate overkomen als thans. De wel luidende stem van de heer De Ronde geeft het publiek het broodnodige steuntje in de rug tot een beter begrip. Duidelijk wordt wat er nu ei genlijk op een scheepswerf wordt gedaan of wat collega Piet nu wel aan de "over kant" uitspookt. Daarmee is het Bedrijfsjour- naal 1972 niet alleen een his torisch document geworden, maar veeleer de drager van een verhelderend beeld voor ons allemaal. Het beeld van die bezige mens om een be drijf te laten reilen en zeilen. De welgekozen muziek van de film werd voorafgegaan door klankvolle tonen van de Harmonie, die als elk jaar gedurende de avondbijeen komsten een aantrekkelijk concert gaf. Pauze Na de pauze 's avonds werd nog de milieufilm "Levend Water" van de Shell ver toond, waarna als hoofdfilm volgde "The Brain", 's Mid dags was de hoofdfilm "Cis sy, keizerin en moeder". Samenwerking De bedrijfsleiding heeft een verantwoordelijke taak. Zij moet zorgdragen voor een goede voortgang van de pro ductie. Om dit te bereiken, moet zij tevens zorgen voor goede werkplaatsen, voor eet- gelegenheden, kleerberging, was- en badgelegenheid, toi letten enz. Er dient boven dien gezorgd te worden voor een goede afscherming van gevaarlijke en bewegende delen aan machines en voor vele andere zaken. Al deze maatregelen en voor zieningen kunnen een bijdra ge leveren aan de voortgang van een goede maar ook een veilig uitgevoerde productie. Maar dat helpt allemaal maar een klein beetje, wanneer niet alle werknemers zelf ten volle medewerken aan hun eigen veiligheid en het be houd van hun gezondheid. Er zijn honderden mensen, die tot hun eigen schade, en veelal met pijn, hebben on dervonden waartoe het ver waarlozen van de meest een voudige handelingen kan lei den. De zorg voor de per soonlijke- en bedrijfsveilig heid is een zaak, waarvoor een ieder zich uit menselijke overwegingen dient in te zet ten en waaraan een ieder zijn volle medewerking moet verlenen. Meer nog dient men zich de gedachte eigen te maken, dat alleen veilig werken goed werken is. Dat men de beveiligingen van gevaarlijke werktuigen en de persoonlijke beschut tingsmiddelen op de juiste wijze moet gebruiken en door zin voor orde en netheid een goede hygiënische toestand in het bedrijf moet helpen bevorderen. Door op deze manier te pro beren samen te werken, is er nog zoveel goeds te be reiken. ledereen helpt zo doende mee de bedrijfsvei ligheid zo hoog mogelijk op te voeren. Door zo samen te werken tonen we gemeenschapsmen sen te zijn, met begrip voor het gevolg van ongevallen die u en een ander kan over komen. Bedenk: "Veiligheid voor het bedrijf is Veiligheid voor het gezin!!"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 14