Drukke receptie bij afscheid dirigent Harmonie 14 Tijdens een druk bezochte receptie in de kantine Hoofd kantoor heeft zaterdagmid dag 10 maart jl. de dirigent van de Harmonie WF, de heer L. Th. Jansen, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de Harmonie vaarwel gezegd. In zijn welkomstwoord heette de ere-voorzitter, de heer ir B. Wilton, speciaal het lid der directie, de heer C. H. Meeu- wisse, en de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema met echtgenote, hartelijk welkom. De heer Jansen ("ik weet nog als de dag van vandaag, dat de heer Keyzer mij 121/2 jaar geleden aannam") kreeg door diverse sprekers veel lof toegezwaaid, wat hem tot een zoals hij opmerkte beduusd man maakte. De heer Kros van de KNF schetste hem als een vak man. "Niet alleen op muzi kaal, maar ook op menselijk terrein. De Harmonie heeft geboft een dergelijke dirigent te hebben gehad". Rust De namens het hoofdbestuur sprekende heer drs. C. Har- tog merkte op: "Tijdens het bijwonen van de jaarconcer ten vielen mij twee feiten op: de rust, die van u uitging, en het respect dat u genoot De heer Egberts kwam als voorzitter van het gemengd koor WF de heer Jansen be danken voor de goede mede werking. "Gedurende uw 121/2-jarig dirigentschap heeft u de kwa liteit van het orkest opge voerd, alsmede de discipline ervan". Dat was de mening van de heer J. Vos, voorzitter Harmonie WF. "Wij zijn u er dankbaar voor en bieden u derhalve het ere-lidmaat- schap aan". Ook was er waardering van de zijde van de Drumband in de persoon van de heer H. Meijer, die inging op de pret tige samenwerking met de heer Jansen. Prettig De heer Drenth van de Stich ting Nationale Feest- en Gedenkdagen noemde zich schertsend een "culturele barbaar", maar hij merkte op: "Toch heb ik altijd prettig naar uw muziek geluisterd. U en uw muzikanten maakten genot voor zichzelf en voor anderen". De heer Wilton kon zich de tijd nog herinneren, dat de Harmonie de eerste unifor men kreeg. "Ik vond dat als kind geweldig: van die RMI- pakjes. Dat eerste concert herinner ik me ook nog goed, in die stortregen. Maar het knapste vind ik altijd weer, dat een groep individualisten tijdens het spelen tot zo'n geheel kan komen. Dat heeft veel waarde voor de WF- gemeenschap. Ik dank u voor uw toewijding, waarmee u de Harmonie heeft gediend. Ook uw vrouw was altijd present waarvoor wij eveneens zeer erkentelijk zijn". Peil De heer Lansbergen van de sectie muziek van de Schie- damse Gemeenschap merkte op, dat de heer Jansen heeft bijgedragen tot het op hoger peil brengen van de muziek in Schiedam. ,,Een orkest kan zich niet ontplooien zonder dirigent". De heer Jansen bedankte alle sprekers, waaronder een per soonlijke vriend, hartelijk. Hij memoreerde, dat hij zeker 700 repetities in die jaren heeft gehad met de Harmo nie. "Ik dank u voor de altijd aanwezige medewerking. Na mij komt er weer een ander en ik weet zeker, dat dat een goede dirigent zal zijn." En over het Jeugdorkest: „Van de jeugd, die uit dit orkest overkwam, hebben wij altijd veel plezier gehad". Ook dankte hij voor al de mooie cadeaus, waaronder een platenspeler, stereo boxen, een "tuner", platen- bonnen, een grammofoon plaat enzovoort. De heer Jansen arriveert met echtgenote, zoon en schoondochter De familie Jansen luistert aandachtig

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 16