10 Rijn-Schelde-Verolme, Nieuws van de partners fWft.iFl'nr- RSV met kleurrijke stand op de Nor-Shipping '73 Met een kleurrijke stand was RSV dit jaar (in mei j.l.) ver tegenwoordigd op de Nor- Shipping '73 tentoonstelling in Oslo: een stand bedoeld om de bezoeker een globaal inzicht te geven in de moge lijkheden van ons concern op voornamelijk maritiem ge bied. De stand bood als het ware de gelegenheid een kijk te krijgen op de samengebun delde krachten van de wer ven inzake scheepsnieuw- bouw, off-shore en scheeps- en machinereparatie, met vooral de klemtoon op het reparatiewerk. Als aanvulling op die sector konden de bezoekers kennis nemen van door enkele dochterbedrijven binnen de Groep verrichte aanverwante activiteiten. Hiermee wordt bedoeld de informatie over meet- en regeltechniek, het uitvoeren van reisreparaties en uitzenden van „mobile squads" (groepjes mobiele monteurs), alsmede recondi tioning enz. van turboblowers van ieder type. De nadruk in het geheel van reparatie-werkzaamheden lag uiteraard op de dok- en ha venfaciliteiten en de moderne toegepaste methoden voor het onderhoud van schepen, zoals wassen/verven, gritten enz. Een en ander werd in beeld gebracht door middel van grote zwart/wit- en kleuren foto's dan wel dia's. Maar uit voeriger nog door een car rousel-diaprojector met twee projectoren, waardoor een aantrekkelijke overvloeiing van de ene naar de andere dia tot stand kon komen. Technici van RSV verstrekten de bezoekers nog nadere mondelinge informatie, terwijl hun ook brochures ten dien ste stonden. Voorts waren er de nodige modellen. Het ge heel in een fleurige bloemen- omlijsting. De RSV-stand werd ook be zocht door de Noorse Koning, die de opening van de ten toonstelling bijwoonde. Be halve veel belangstelling van de rederijen en andere scheepvaart-instellingen kreeg de RSV-stand grote aandacht van functionaris sen van de Nederlandse am bassade in Noorwegen. „Sea-Land Exchange" in de vaart Op gezette tijden verschijnt in het Rotterdamse haven beeld behalve de door ons samen met de RDM gebouw de „Sea-Land Mc Lean" ook het vertrouwde gezicht van de „Sea-Land Exchange". Dit eveneens met onze part ner aan de overkant gebouw de schip werd in mei j.l. na een geslaagde proeftocht bij de RDM overgedragen. De president van Sea-Land Service (U.S.A.) merkte al eerder tijdens de doop bij de RDM in Rotterdam door zijn echtgenote op, dat de naam „Exchange" hier slaat op het woord ruilen in de be tekenis van internationale ruilhandel. Hij hoopte, dat het schip evenals de overige bij RSV en in Duitsland ge bouwde en nog te bouwen zusters hierin een rol van betekenis zal gaan spelen. fwiME—scHeuE-vsRomt

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 12