Uitwisseling WF-werkende jeugd met werkende jeugd van de Merseyside - Engeland tmu 14 Vorming en opleiding Het schip tijdens de overdracht Na maanden voorbereiding zijn er nu een paar belang rijke zaken werkelijkheid ge worden. Zes jonge vaklieden van on ze werf gaan een maand werken op werven in de in dustriestreek rond Liverpool in Engeland en zes jonge vaklieden uit die streek, Mer seyside, genoemd naar de ri vier die daar stroomt, komen een maand op de werf van Wilton-Fijenoord werken. Waarom deze uitwisseling van jonge mensen? Er zijn eigenlijk een aantal goede redenen, t.w.: vriendschapsbanden aankno pen, een ander volk - een ander land wat nader leren kennen, de Engelse taal be ter onder de knie krijgen, met andere werkende jonge ren informatie uitwisselen, eens in een andere techni sche "keuken" kijken enz. Toen Engeland zich in het begin van dit jaar bij de EEG aansloot opende dit feit een mogelijkheid voor de afde ling Vorming en Opleiding een plan te realiseren om WF-jeugd uit te wisselen met Engeland. Er werden contac ten gezocht en gevonden in Liverpool. Een Stichting die zich daar bezig houdt met de technische vakopleiding in de streek rond Liverpool, genaamd de Merseyside Training Council, wilde graag een uitwisseling met Neder landse jeugdige vaklieden realiseren. Om een lang verhaal kort te maken, met instemming van de directie werd een zestal jongelui, in 1972 geslaagd voor hun Bemetel-diploma, bereid gevonden om een maand in Liverpool te gaan werken en te verblijven in de Engelse gastgezinnen, waar van de zoon naar Holland zal komen en bij Wilton-Fije noord te werk zal worden gesteld. De Engelse jongelui worden op hun beurt gehuisvest bij hun Schiedamse collega's. Het interessante is, dat de Aandacht van de pleegouders voor de woorden van Mr. Aspinall De deelnemers v.l.n.r.: Daan van der Schild, Jan Geenen, Ary van Toor, Jan Stad, Ruud Schouten en Rob Bongers Het vlagverwisselen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 16