15 Valk Opleiding jonge ijzerwerkers bij de CDM jongelui dus twee maanden lang zowel in hun vrije tijd alsook in werktijd met elkaar moeten omgaan. Een ander gegeven is dat van de 5-daagse werkweek er vier dagen gewerkt zal worden en de vrijdag be steed zal worden aan excur sies e.d. De programma's hiervoor zijn al bijna klaar en deze zien er veelbelovend uit. Wilton-Fijenoord verwacht de Engelse gasten op zondag avond 19 augustus a.s. in Hoek van Holland en maan dagochtend volgt na een in troductie en rondleiding de tewerkstelling in de produc tie. Op zaterdag 15 septem ber verlaten de Engelse jon gelui weer ons land echter nu vergezeld door hun zes Schiedamse collega's, die dan aan hun tewerkstelling in Liverpool gaan beginnen. Half oktober keren de WF- boys dan weer in hun gezin nen en naar de werf terug. Vrijdag 1 juni werd er een tea-party gehouden in de kantine Hoofdkantoor ter ere van de komst van de Train ing Director van de Mersey- side en zijn vrouw die kennis kwamen maken met de zes uit te wisselen jongelui en hun ouders. Het was een genoeglijk uur voor Mr. en Mrs. Aspinall en de Hollandse ouders. Het bleek dat de Engelse lessen de jongelui al enige vaardig heid in de taal hadden ge bracht want de conversatie verliep prima. Alle betrokkenen zien met belangstelling uit naar augus tus en september en wij zul len u graag van deze activi teiten op de hoogte houden. "De Engeland-vaarders 1973" v.l.n.r.: Rob Bongers, pijpenbewerker; Jan Stad, scheepsmetaalbewerker; Ary van Toor, draaier; Mr. Aspinall; Daan van der Schild, plaatwerker; Ruud Schouten, bankwerker; Jan Geenen, scheepsbeschieter De heer H. van der Spek baas afdeling Reparatie WF geeft, zoals twee van bij gaande foto's tonen prac- tisch onderricht aan een groepje jonge medewerkers van de Curagaose Dok Maat schappij, die het ijzerwer- kersvak leren. De practische lessen worden gegeven in de werkplaats van de Bedrijfsschool van de werf aldaar. Functionarissen van de CDM verzorgen zelf het theoretisch onderricht. De derde foto laat enige leerlingen in het theorielokaal ter plekke zien.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 17