Wat te doen bij ziekte tijdens vakantie Liefde voor zijn vak 17 Hoewel wij iedereen een on bezorgde vakantie toewen sen, kan het helaas toch ge beuren, dat iemand tijdens zijn vakantie ziek wordt, leder jaar opnieuw blijkt dan, dat niet iedereen precies weet hoe hij of zij in een der gelijk geval moet handelen. Wanneer men tijdens de va kantie ziek wordt en men wil het recht op vakantie over de dagen dat men ziek is ge weest behouden, dan dient men zich: 1e. Zo spoedig mogelijk het zij telefonisch hetzij schriftelijk ziek te mel den bij het bedrijf onder vermelding van het ver- pleegadres. 2e. Een herstelmelding moet W.A.O. en vakantie Wanneer men een uitkering ontvangt op grond van de wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering en men wil voor langer dan drie weken met vakantie naar het buiten land dan moet men minstens twee maanden vóór het ver trek hiervan mededeling doen aan de bedrijfsvereniging. op dezelfde wijze worden doorgegeven. 3e. Bij de werkhervatting na de vakantie moet een verklaring worden over gelegd van de behande lende arts, waaruit blijkt, gedurende welke perio de men ziek is geweest. Oude liefde roest niet. On langs bezocht een gepensio neerd oud-medewerker van ons, de heer J. J. v. d. Bogert (68 jaar), de werf om eens te laten zien, waartoe hij als oud-tuiger nog in staat is. Hij bouwde in zijn vrije uur tjes en dat zijn er natuur lijk nogal wat onder meer een fraai zeilschip, waarbij hij vooral de liefde voor het tui- gersvak kon botvieren. De heer Van de Bogert is altijd aan de zeevaart ver knocht geweest, want voor dat hij in 1946 bij WF in dienst trad werkte hij bij de Holland Amerika Lijn. Zijn gevoel voor het zilte nat en alles wat daarmee samen hangt speelt nog steeds een grote rol in zijn leven, gezien het resultaat van zijn arbeid op de begeleidende foto. Ziekenfonds Aangezien de eigenaar van een in onze fietsenstalling neergezette bromfiets kenne lijk geen gebruik meer maak te van zijn vehicel, moet een merelechtpaar gedacht heb ben: rij jij of rij ik. In ieder geval heeft het be kwaam op de bagagedrager een nest in elkaar geknutseld, waarna de erin gedeponeer de eitjes ook keurig zijn uit gebroed. En dat zonder enige zadelpijn Wanneer men in het binnen land verblijft tijdens de va kantie, dan is het van belang de ziekenfonds bescheiden bij zich te hebben. Hiermee kan men bij praktisch alle artsen terecht. De behande lend arts kan kontante beta ling vragen, maar eenmaal weer thuis gekomen, kan men met de kwitantie teruggaaf van de betaling krijgen bij het kantoor van het zieken fonds. Ditzelfde geldt voor medicijnen die tijdens de va kantie door een apotheek moeten worden verstrekt. Bij ernstige ziektegevallen waarbij ziekenhuisopname moet plaatsvinden is het ver standig rechtstreeks kontakt op te nemen met Uw zieken fonds en de adviezen hiervan op te volgen. Bij het verblijf in het buiten land kan voor Nederlandse rekening geneeskundige hulp aan verplicht verzekerden worden geboden. Dit geldt alleen voor de lan den: België, Duitsland, Frank rijk, Italië, Luxemburg, Grie kenland, Portugal, Spanje en Turkije. De verzekerde moet dan in het bezit zijn van een door zijn ziekenfonds afgegeven verklaring. De geneeskundige hulp wordt verleend volgens de bepalin gen van de wetgeving-van het desbetreffende verdragsland. Hierdoor draagt de verzeker de dikwijls een aanzienlijk eigen risico. De ziekenfond sen adviseren daartoe bij va kantie in het buitenland een reisverzekering af te sluiten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 19