i't Het milieu en de veiligheid in het verkeer dag...f|% dag vakantie Dankbetuigingen 18 Naarmate de vakantie dich terbij komt, groeit ook het verlangen om zich in alle vrij heid in de natuur te verpozen. Ons land bezit een grote landschappelijke schoonheid. Steeds meer mensen willen daarvan genieten. Niet alleen dicht bij huis, maar ook ver der weg. Dat kan, want velen hebben veel vrije tijd en kun nen zich gemakkelijker dan ooit per fiets, bromfiets, auto, boot of openbaar ver voermiddel verplaatsen. Wij kunnen nu op één dag na tuur- en recreatiegebieden bezoeken, waar we nooit kwa men, of die vroeger veel moeilijker te bereiken waren. Wij gaan er steeds meer op uit in steeds grotere getale. Veel steden bieden immers onvoldoende groen en re creatieruimte; het lawaai wordt er steeds groter; de werkelijk frisse lucht, die we dagelijks voor een gezond leven nodig hebben, is vaak ver te zoeken. Overheid en particuliere in stellingen zorgen zoveel zij kunnen voor het behoud van onze natuurgebieden, natio nale parken en ook voor re creatievoorzieningen zoals speelweiden, speelvijvers en picknickplaatsen. Bossen, fietspaden en wegen worden aangelegd voor ons genoe gen en onze ontspanning buiten in de vrije natuur. Dit alles kost geld, veel geld, ja miljoenen guldens. Deze moeten uiteindelijk door ons zelf opgebracht worden. Wat kunnen wij nu doen om er samen voor te zorgen dat wat er aan natuurschoon is ook blijft bestaan? Niet al leen nu voor onszelf, maar ook voor straks, wanneer on ze kinderen groot zijn en er dan meer dan ooit op uit zul len trekken. Voor straks, wanneer steeds meer Nederlanders willen en moeten kunnen genieten van groen en bloemen, van bo men en struiken, van strand en duinen, van meren, bos sen en heide, van de afwisse ling van ons mooie polder land, van onze plassen en rivieren. Wel, heel eenvoudig, wij gaan er buiten gewoon goede ge- ie* Automobilisten, voetgangers, bromfietsers en wielrijders, kortom alle weggebruikers, bepaalt u zich nu eens even heel beslist en heel nauwkeu rig bij uw verantwoordelijk heid als verkeersdeelnemer. Het is een feit, dat wij ons eigenlijk de ellende en de waanzin van het onveilige, gevaarvolle verkeer nauwe lijks realiseren. Wij zijn ervan overtuigd, dat u voldoende werkelijkheids zin heeft om dit in te zien. Wij stellen het op prijs in u een medewerker te mogen vinden die tot het dalen van het percentage verkeerson gevallen een bijdrage levert. Een prettige en veilige va kantie in een schone natuur. A. P. woonten op na houden, om dat wij hierdoor tonen eer bied en waardering te heb ben voor de natuur en het landschap, die van ons alle maal samen zijn, en die wij voor onze gezondheid even nodig hebben als brood. Ge woon goede gewoonten dus En daarom de volgende spel regels 1. Wij beschadigen geen bomen en struiken. 2. Wij laten de bloemen staan. 3. Wij laten de vogels en andere dieren met rust. 4. Wij zijn uiterst voorzich tig met vuur in bos, hei de en duin. 5. Wij gooien nergens afval neer. 6. Wij helpen mee de rust in de natuur te bewaren. 7. Wij zetten onze auto op een daarvoor bestemde plaats. 8. Wij houden rekening met anderen bij het plaatsen van tent of caravan. 9. Wij nemen de plaatselij ke regels en voorschrif ten in acht. 10. Wij ontzien gemeen schappelijke en ander mans eigendommen. Zo, dat was dat. O ja, en wanneer u met eigen vervoer op weg gaat Zorgt er dan voor dat uw ver voermiddel in goede staat is. Houdt u aan de verkeersre gels en neem geen onnodige risico's. De gevolgen van een ongeval kunnen zo ernstig zijn. B. van Erk met pensioen In mei j.l. is de heer B. van Erk, die de laatste jaren sa men met de heer H. J. van der Moer de leiding had van het Vakantiecentrum Heide- bad, gepensioneerd. Dit in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Meer dan 25 jaar heeft hij zijn krachten aan ons vakan tie-centrum gegeven. Dat deed hij op een wijze, die alle lof verdient. De vakantie gangers zullen een bekend gezicht missen. Wij wensen hem nog vele lange jaren in goede gezond heid toe. Willy Wilton Fonds Ontvangen wegens verkoop oud materiaal maand mei 1973 t.g.v. Willy Wilton Fonds: 836,55. Dankbetuigingen bereikten ons i.v.m. 40-jarig jubileum van: A. Troelemans A. Langewaard i.v.m. 25-jarig jubileum van: J. van Aart P. van Galen G. van Meurs M.van Minnen B. Schilperoord P. H. Schoonrok R. Sprong J. van Vliet. Een dankbetuiging werd ont vangen i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van: C. Meeder

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 20