5 in dienst trad heel wat veran derd. Daarmee bedoel ik niet de mensen; die zijn al dui zenden jaren hetzelfde. Ik doel op situaties rondom ons". Sociaal De heer Van der Vorm wees hierbij op onder andere de sociale veranderingen. „Op het sociale, maar ook het technische gebied hebben zich vele wijzigingen voorge daan. Ook verbeteringen. Al les ziet er anders uit. Denk eens aan onderwerpen als het milieu, veiligheid, gezond heidszorg, pensioenen en op leidingen. Een en ander gaf onze leefsituatie een geheel ander aanzien. Daarbij moe ten wij echter nooit vergeten, dat het voortbestaan van het bedrijf afhangt van het feit of wij rendabel werken. De so ciale en technische aspecten in het bedrijf zijn er nog geen garantie voor, dat wij altijd de eindjes aan elkaar kunnen knopen Eerder had hij zich uitgespro ken over de waarde van een jubileumviering. „Zo'n jubi leum is een fijne zaak. Van de ruim 4.000 medewerkers bij WF ken je niet iedereen. Daarom zijn deze samenkom sten op zichzelf al belangrijk. Op papier komen de erbij be trokken mensenlevens al op je af, die krijgen vandaag in de praktijk eerst hun comple te gestalte". Optelsom De heer Van der Vorm kon het niet nalaten een en ander even rekenkundig te be schouwen. „Ik tel altijd graag de dienstjaren van de jubila rissen op. Ik kom nu aan 750 jaar.- En indien u allen nog tot uw 85ste jaar hier blijft, komen er van uw groep nog eens 300 dienstjaren bij. Dat betekent een schat aan le venservaring". Hij meende, dat bij terugkij ken op die jaren zeker scha duwzijden waren te noteren. „Maar gelukkig is de mens Persoonlijke toespraak van de heer Van der Vorm De gedecoreerden een wezen, dat zich altijd de mooie kanten herinnert. En er is toch ook genoeg gebeurd om de zonzijde te zien". „Op al die levensjaren hier bij WF kan ik uiteraard niet ingaan. Ik besef aan de op pervlakte te moeten blijven, noodgedwongen eigenlijk. Het is echter verheugend, dat u deze dag als een mijlpaal kunt vieren, waarbij ik de echtgenotes niet mag verge ten. Mede namens mijn colle ga's dank ik dij thuisfront. De taak van de huisvrouw in het raderwerk van werken, wo nen en leven, valt niet te on derschatten. Het meeleven met de man op zijn werk is een belangrijke inbreng. Vooral het opvangen van strubbelingen op de zaak vergt veel". Persoonlijke toespraken Tijdens zijn persoonlijke toe spraken ging hij in op de individuele werkzaamheden van de medewerkers en daarbij ook op hun hobby's en sociale inbreng in hun vrije tijd. „U werd in die dagen electri- ciën; toendertijd een soort hokus pokus... zoals nu de computer dat is". Van een ander haalde de heer Van der Vorm diens improvisatie vermogen naar voren. „Uw tuin doet u echter op z'n Frans: met druivenkas Het sociale gevoel van een jubilaris naar voren halend: „U staat iedereen graag met raad en daad bij". En tegen een metselaar bij de repa ratie: „U heeft dat juiste ge voel voor de reparatie: het moest eigenlijk allemaal al gisteren klaar...". Een vol gende: „Een goede organisa tor met veel gevoel voor de administratieve kant van zijn werk". Vakkennis Tegen iemand van de techni sche dienst zei de heer Van der Vorm: „Ze zeggen van u: 't duurt wel even voor je hem leert kennen. Maar het is een man met veel vakkennis". En iemand, die bijna met pensioen was, hoorde: „Aan die 300 jaar, waar ik over sprak, hoeft u geen steentje meer bij te dragen. U heeft Het overhandigen van de geschenken

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 7