15 Valk Uitwisseling WF-werkende jeugd met de werkende jeugd van de Merseyside Engeland verblijf van de Engelse jon gelui in hun Nederlandse gastgezinnen en de tewerk stelling zijn van weerskanten goed bevallen. De jongelui waren soms op voor hun on bekende arbeidsplaatsen te werkgesteld o.m. in de Be- drijfsdienst, Technische Dienst, Machinefabriek Re paratie, Buitenbankwerkers, Nieuwbouw-Montage en de Ketelmakers. Naast de werktijd werd ook tijd besteed aan het geza menlijk deelnemen aan ex cursies die op de vier vrijda gen werden georganiseerd. Om u een indruk te geven van wat er al zo werd ge daan, doen wij een greep uit het programma. De Verolme-werf op Roozen- burg werd bezichtigd. Tij dens een Rotterdamse Ha vendag werd een rondvaart gemaakt door de havens, de Havenvakschool bezichtigd en daar de aangeboden lunch verorberd, de Unitcen- tre Container Terminal beke ken na een uitstekende voor dracht over het door de com puter gestuurde los- en laad- station en tenslotte werd een bezoek gebracht aan Euro- rama en Europoort. Ook zijn twee dagen door gebracht in het WF-Vormings Centrum te Hilvarenbeek waar veel is gediscussieerd over de verschillen tussen de Merseyside en de Rijn mond en haar bewoners. Tussendoor was er tijd voor een beste partij voetbal! Het overnachten in de Be- drijfsschooltenten was een stuk feestprogramma op zich zelf. Gaarne maken we hier ook melding van het bezoek van Ir. B. Wilton aan deze groep werkende jongeren, dat zeer op prijs werd ge steld. De excursie naar Amsterdam was tevens het sluitstuk. Na bezoeken aan Schiphol en het Rederijbedrijf van de K.N.S.M. werd nog het Ne derlands Historisch Scheep vaart Museum bezocht en de traditionele havenrondvaart gemaakt. Tot slot een be zoek aan een Indonesisch Restaurant. Dit was een grandioze dag zowel voor de jongens als voor de bege leiders, de heren Van de Geer en Van Maanen. Zaterdagnacht vertrok de Harwichboot. Aan boord zes Engelse jongens die voldaan terugkeerden naar Liverpool, daarbij vergezeld door zes Wilton-Fijenoorders, die het avontuur tegemoet gingen. Graag daarover meer in het oktobernummer. Nieuwe oogst. Op maandag 13 augustus deden 104 nieuwe leerlingen hun intrede in de Bedrijfs- school. Wij wensen deze jon gelui een heel plezierige stu dietijd toe op ons instituut. Hilvarenbeek. Op donderdag 27 en vrijdag 28 september a.s. zullen de 20 gekozen klasse-oudsten van de Bedrijfsschool naar het Vormingscentrum gaan om daar naast sport en ple zier zich ook te beraden over hun taak als klasse-oudsten. Op donderdag 4 en vrijdag 5 oktober zal aan deze happe ning ook worden deelgeno men door de nieuwe veilig heidsinspecteurs. Wij zullen u op een later tijd stip gaarne verder informe ren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 17