"Bijdrage leveren aan het geheel" Jubilea 2 De afdeling Vorming en Op leiding zal voor een beperkt aantal cursisten, evenals de voorgaande jaren, voor het komende studie-seizoen een aantal cursussen organise ren. Het betreft de cursus sen: Talen: Technisch engels voor be ginners en gevorderden; Technisch duits voor begin ners en gevorderden. Bij voldoende deelname zul len zowel een beginners-als een gevorderdencursus wor den gegeven. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd van 17.15 t/m 18.15 uur. Bemetel: Bemetel cursus meettech niek. Bestemd voor machine-bank werkers en machinale be werkers in de behandeling van en het meten met stan daard meetgereedschappen. Duur 20 weken. Bemetel sectiebouw en afschrijven. Afgestemd op het afzonder lijk samenstellen en samen- bouwen van delen van de scheepsconstructie. Voor opleiding: Bemetel diploma Scheepsmetaalbewerken. Duur 1 jaar, één avond per week. Bemetel uitgebreid uitslaan en afschrijven. Vervolgcursus van Sectie- bouw en Afschrijven, afge stemd op de drie dimensio nale scheepsonderdelen. Duur 1 jaar, één avond per week. Uitgebreid Bemetel diploma. Een avondcursus voor die jeugdige werknemers, die dit jaar het Uitgebreid Wilton- Fijenoord diploma hebben behaald. Duur 1 jaar, één avond per week. Voortgezette beroepsoplei ding Bemetel. Deze 2-jarige opleiding wordt deels aan een avondschool te Rotterdam gedurende 2 avonden per week gegeven en deels op het bedrijf ver werkt. Vooropleiding: Beme tel A- en B-diploma. Men kan kiezen in de richtingen: Bankwerken en Montage, Apparatenbouw en Fijnplaat werken en Machinaal Ver spanen. Tekeninglezen: Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor begin ners; Tekeninglezen in de Werk tuigbouw voor beginners; Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor gevor derden. Cursussen voor werknemers uit de Scheepsbouw, Appa ratenbouw, Plaatwerkerij en de Werktuigbouw. Duur 1 jaar, 1 uur les per week. Deze cursussen zijn te be schouwen als "opfriscursus" of als bijscholing zeer ge schikt voor werknemers, die zijn omgeschoold in het Op leidingscentrum. Machinekamer: Algemene Inrichting Machi nekamer - A; Algemene inrichting Machi nekamer - B; Algemene inrichting Machi nekamer - C. Duur per cursus ca. 32 we ken. Per week worden over dag 2 lessen gegeven in de vakken verbrandingsmoto ren, hulpwerktuigen, stoom ketels en stoomturbines. Be stemd voor machine-bank werkers in het bezit van een Bemetel diploma. De vakken stoomketels en stoomturbi nes kunnen ook worden ge volgd door ketelmakers. Kader: Doelmatig vergaderen. In 4 maal 2 uur worden de verschillende soorten verga deringen en vergadertech niek besproken, afgewisseld met praktische oefeningen. Bazen-informatie-bijeen komsten. Een serie van 6 ochtendbij eenkomsten, verspreid over een aantal weken, waarbij informatie wordt gegeven over de diverse bedrijfsafde lingen, t.w. de Personeels dienst, de Bedrijfseconomi sche Dienst en de Financieel Economische Afdeling. Praktijk: Om-, Her- en Bijscholing. De mogelijkheid bestaat uw medewerkers te laten om-, her- of bijscholen in het Op leidingscentrum van Wilton- Fijenoord in diverse vakrich tingen. De duur van de op leiding is afhankelijk van de vooropleiding. Inlichtingen: Hr. Lagerveld (toestel 3743). Advies: Advies bij scholing. De afdeling Vorming en Op leiding is gaarne bereid u van advies te dienen inzake diverse cursussen, die buiten de onderneming worden ge organiseerd in de diverse vakrichtingen. Tevens kunnen wij bij vol doende deelname of op ver zoek bepaalde cursussen op het terrein van de onderne ming of daarbuiten organise ren. Inlichtingen: Hr. Valk (toestel 3332). Opmerking: Er zal geen vergoeding ge geven worden voor studie uren, die na werktijd op het bedrijf worden doorgebracht. Aan diegenen, die het ver plichte examen met een vol doende resultaat afsluiten, wordt een beloning in het vooruitzicht gesteld. Aanmelding: Indien u belangstelling heeft voor vorengenoemde cursus sen, kunt u zich via uw Chef of Bedrijfsleiding hiervoor opgeven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Vorming en Op leiding, toestel 3332. De Directie Ir O. J. van der Vorm "In de jaren, die voor ons liggen, zullen we er veel van gaan merken, in de goede zin, dat we een onderdeel zijn geworden van een gro ter geheel. Daarbij moeten we zien de goede dingen van onze eigen werkmaatschap pij te bewaren en open staan voor de verwezenlijking van andere goede dingen. Dit is een stuk vooruit kijken en dat doen we ook op een ochtend waarop we terugkij ken. Ik hoop, dat ook u hier in een rol zult kunnen spe len." Het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, zegt dit in zijn toespraak ter ge legenheid van de jubileum viering op 31 augustus j.l. in de Kantine Hoofdkantoor. "650 werkjaren zitten hier voor mij op een rijtje." Ge woontegetrouw heeft de heer Van der Vorm het aantal dienstjaren bij elkaar opge teld en het klopte weer pre cies: 6 jubilarissen met 40, 16 met 25 en 1 jubilaresse met 10 dienstjaren. "650 jaar, zover kijk ik niet terug. Maar u wel een heel eind wanneer u in gedachten teruggaat naar uw eerste contact met WF, een hele herinnering. Voor sommigen van u was dit op een plaats die er nu niet meer is: Delfshaven, Fij- enoord." De heer Van der Vorm ziet veel overeenkomst met het heden wanneer hij vervolgt: "Ja, dat samengaan destijds met Fijenoord werd ook niet door iedereen als een goede zaak gezien. Er schijnt nu eenmaal een be paalde weerstand te bestaan tegen uitbreiding." Zelf her innert hij zich, dat 25 jaar nadat deze fusie had plaats gevonden, men hier op de werf nog steeds de waar schuwing kon horen: "Op passen, die is van Fije noord!" Lijn "Hoe heeft u het bedrijf er varen en hoe heeft het be drijf u ervaren?" De heer Van der Vorm bespeurt een algemene lijn bij de opbouw van de carrière: "Men be gint onderaan de ladder er klimt langzaam maar zekei naar boven. Hierbij wordt eer schat aan ervaring opgedaar en wordt men een belangrij ke medewerker voor het be drijf; er wordt zodoende eer deskundigheid verkregen die we niet kunnen missen.'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 4