"WF is een boeiende legpuzzel" Personalia Dankbetuigingen 4 Burgemeester H. Roelfsema "Uw branche, de scheeps bouw, heeft u 40 jaar lang weten te boeien." Aan het woord is de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, die speciaal bij deze jubileumviering aanwe zig is om aan de 6 jubilaris sen met 40 dienstjaren een koninklijke onderscheiding uit te reiken. "Wel een roerig wereldje, de scheepsbouw", is de mening van de heer Roelfsema. "Al tijd in de aandacht, er ge beurt altijd wel iets schok kends." In het tijdschrift "De Ingenieur" heeft de burge meester onlangs een artikel gelezen van Prof. Kriete- meyer: "Heeft de scheeps bouw in Europa nog wel zin?" Zijn zienswijze heeft de nodige reacties opgewekt van personen, die de toe komst van deze industrie minder somber inzagen dan de schrijver van dit artikel. Overleefd "We hebben al zoveel over leefd en we zijn er nog steeds", was het standpunt waarvan werd uitgegaan. Wel was men 't er over eens, dat er iets moest gebeuren: her- construering, tegengaan van concurrentievervalsing. In Genève werd kort geleden een conferentie aan de zaak gewijd. Men wilde de scheepsbouw verplaatsen naar de derde wereld. Dit ontlokte reacties als "Dan gaat Japan er wel mee strij ken!" De heer Roelfsema persoonlijk denkt er ook niet zo licht over: "47.000 mensen verrichten in de scheeps bouw hoogwaardige arbeid." Hoezeer de burgemeester zich in deze materie heeft verdiept, blijkt uit weer een ander verhaal, dat hij las in een jubileumboek, uitgege ven bij het 50-jarig bestaan van de Arbeidswet van 1919. In dit boek kwam hij een be schouwing tegen over de scheepsbouw in het alge meen. De schrijver stelde, dat van de scheepsbouw be kend is, dat in deze industrie altijd is gezorgd voor een goede verhouding tussen ka pitaal en arbeid. De arbeid wordt hier bedreven door mensen met plichtsbetrach ting, met stevige karakters, mensen die dit samenspel tussen kapitaal en arbeid schragen, ook al is de zee woelig. Parallel Aan het slot van zijn toe spraak wil de burgemeester graag een parallel trekken: Bij het beluisteren van uw levensverhalen uit de mond van uw heer Van der Vorm kwam tot uiting de band, die door uw werk met het be drijf is gegroeid. Uw werk is daardoor een fundament gaan vormen in uw leven en zolang dit fundament aanwe zig is, geef ik de schrijver van het boek gelijk: de goe de verhouding tussen kapi taal en arbeid blijft bestaan. R.S. De burgemeester speldt de decoraties op EP es In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: B. F. Lantrok mach. houtbewerker 28-9-1973 J. I. Montagne draaier 28-9-1973 T. Willeman bankwerker 28-9-1973 J. van Aart smeerder 19-9-1973 A. Klein technisch wetenschappelijk medewerker 1-9-1973 J. Laport projectbaas houtbewerking 7-9-1973 C. Keyzer chef afd. publiciteit public relations 4-8-1973 G. van Leeuwen sous-chef gereedschap voorziening 4-8-1973 Willy Wilton Fonds Ontvangen wegens verkoop oud materiaal ten gunste van het Willy Wilton Fonds, in de maand juli 798,55 en in de maand augustus 537,30. Hiermede betuig ik, mede namens mijn pleegkinderen, mijn oprechte dank voor het brengen van de laatste eer bij het ter aarde bestellen van mijn echtgenoot. Mevrouw E. v. d. Ree-Huizer Mede namens mijn zoons en dochter wil ik allen danken voor de wijze, waarop zij hun vriendschap voor mijn man tijdens zijn ziekte en over lijden getoond hebben. Mevrouw J. A. van der Wal- Suttorp Hiermede betuig ik, mede na mens mijn kinderen, mijn hartelijke dank voor het medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van mijn geliefde man en voor de kinderen hun zorgzame vader. Mevrouw De Ligt-Vuijk Dankbetuigingen werden ont vangen i.v.m. 10-jarig jubileum van: Mevrouw Y. Lucas-de Heer 40-jarig jubileum van: H. J. van Drunen P. Harreman P. Sjouken L. G. van der Velden 25-jarig jubileum van: J. de Boer S. van Bueren P. H. van Buren L. J. van Kempen A. P. Saarloos P. Stolk A. de Vries Dankbetuigingen wegens afscheid i.v.m. bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd werden ontvangen van: J. Laport G. van Leeuwen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 6