cprftroleer steed i uw gereedschappen onhodióg mo] Ongevallen in 1972 NEEM 6EEH gebruik het juiste 13 Punti: veiligheid Dankbetuigingen EEN VAKMAN IS EEN VEILIGE WERKER Een vakman, ongeacht het vak dat hij uitoefent in onze Wilton j- Fijenoord gemeen schap, herkent u onder ande re aan het volgende: Hij: neemt geen onnodige risi co's en voert opdrachten uit volgens de gegeven instruc ties; houdt zich aan alle veilig heidsvoorschriften en waar schuwingsborden; informeert bij zijn chef of an dere deskundigen als hij iets niet (precies) weet; gebruikt het juiste gereed schap en de juiste uitrusting; past ze doelmatig toe en werkt niet met gereedschap dat niet (meer) aan de veilig heidseisen voldoet; werkt alleen aan en met die transportmiddelen, machines en gereedschappen waartoe hij bevoegd is; laat materialen en gereed schappen niet onnodig op het werkterrein liggen. In dien ze tijdelijk niet in ge bruik zijn legt hij ze zó, dat er geen onveilige situaties kunnen ontstaan; is zuinig op gereedschap en materiaal en brengt het ge reedschap na gebruik terug naar het gereedschapmaga zijn waar het vakkundig wordt nagezien en eventueel gerepareerd; zal het gereedschap niet on nodig lang onder eigen be heer houden waardoor on voldoende controle op deug delijkheid mogelijk is; gebruikt de persoonlijke be schermingsmiddelen die voor zijn veiligheid beschikbaar worden gesteld; werkt mee aan het schoon en ordelijk houden van de werkomgeving; verbetert en/of meldt alle on veilige situaties aan zijn chef of baas. Een vakman zal zelf nooit een onveilige situatie veroorzaken. Tot slot aan allen veilige en prettige kerstdagen en jaar wisseling toegewenst. De Veiligheidsdienst Het totaal aantal arbeidson gevallen met verzuim be droeg in 1972 bij Wilton- Fijenoord 347 (in 1971: 408). Het ongevallenpercentage per 100 man is hierdoor ge komen op 9.9 (in 1972: 10.2). Deze ongevallen hadden ge zamenlijk een verzuim tenge volge van 5.529 dagen (in 1971: 5.807 dagen). Per 100 man geeft dit een vermindering van 183 dagen in 1971 naar 159 in 1972. Het jaar 1972 kon afgesloten worden zonder één enkel do delijk bedrijfsongeval. Beambten Het aantal bedrijfsongevallen met verzuim, overkomen aan beambten bedroeg 12. Deze ongevallen onder het beambten-bestand zijn niet opgenomen in het totaal en de percentage-berekening per 100 man. Ondanks deze niet ongunsti ge resultaten in 1972, blijft het voor ieder een zaak om onnodige risico's te vermij den en onveilige situaties te voorkomen. in toenemende mate dienen veiligheidsvoorzieningen en maatregelen in ontwerp, in voorbereiding en ter uitvoe ring van het werk genomen te worden, terwijl het dragen van persoonlijke bescher mingsmiddelen dient te wor den gestimuleerd. Opmerking Onder een arbeidsongeval met verzuim wordt verstaan: een ongeval, overkomen aan een personeelslid gedurende zijn/haar werktijd, met ver zuim vanaf de eerste dag na het ongeval (derhalve niet op weg van of naar het werk). Het verzuim vermeld in deze jaargegevens heeft betrek king op verzuim dat in 1972 plaats vond. Het omvat dus tevens het verzuimgedeelte in 1972 van ongevallen die in 1971 wer den veroorzaakt. A. Potuyt zet geen machine of appa raat in werking zonder dat daarbij de aangebrachte be veiligingen goed zijn ge plaatst en het zeker is, dat hijzelf en anderen geen ge vaar lopen; Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen wil ik allen hartelijk danken voor het medeleven en de belangstel ling betoond tijdens de ziek te en bij de teraardebestel ling van mijn echtgenoot. Mevrouw H. J. Mes-Ramaker Hiermede dank ik, mede na mens mijn kinderen, een ie der voor het brengen van de laatste eer bij het ter aarde bestellen van mijn geliefde man. Mevrouw J. M. van der Pol- Holleman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 15