18 schade zo beperkt mogelijk te houden. Maar wij kennen onze biljartvrienden en verheugen ons nu reeds op een prettige en sportieve biljartdag. Echter, dat de beste moge winnen! De hengelsportvereniging dankt het Hoofdbestuur heel hartelijk voor alle medewerking, waar door wij deze tweekamp elk jaar kunnen houden. Namens het Bestuur van de hen gelsportvereniging wens ik de Directie, hoofdbestuur en alle leden van de andere verenigin gen van Wilton-Fijenoord een gelukkig en voorspoedig 1974. W. Meeling, secretaris AFD. KLAVERJAS De verrichtingen van onze teams in de R.B.K.B. 1972-1973: het eerste team kwam net het kleine beetje geluk tekort om op de bovenste plaats te eindigen. Het werd tenslotte nog een eervolle derde plaats. Het tweede team moest zijn uiterste best doen om niet op de laatste plaats te belanden, wat tenslotte nog net lukte. Het seizoen '73-74 is inmiddels weer begonnen, waarin wij he laas maar met 1 team aan kun nen deelnemen. Wij hebben n.l. niet genoeg mensen voor twee teams. Kunt u een beetje klaverjassen en heeft u interesse, dan kunt u zich opgeven bij onderge tekende, afd. kraantransport. Tenslotte, namens de leden van de afdeling klaverjas, heren di rectie, hoofdbestuur, hun mede werkers en alle andere vereni gingen, prettige kerstdagen en een voorspoedig 1974 toege wenst. Namens het bestuur, Secr. H. M. Bernoster AFD. SCHAKEN Het afgelopen jaar hebben we weer aan vele schaakevenemen ten deelgenomen, zoals Paas- en Kersttournooi, Kampioenschap van Schiedam en Snelschaak kampioenschap van Schiedam. Op elke maandagavond van 19.00 tot 19.45 uur wordt er schaakles gegeven aan junioren. Deze winter zijn we gestart met trainingsavonden voor meer ge routineerde schakers op 3 don derdagavonden in de 2 maan den. Voor deze avonden hebben wij een gediplomeerde K.N.S.B.- trainer aangetrokken. De huishoudelijke- en bonds wedstrijden spelen we gezamen lijk met de S.V. Schiedam. Onze clubavond is op elke maandagavond om 19.45 uur in het Clubgebouw op de werf, in gang fietsenstalling. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Wij wensen tenslotte Directie, hoofdbestuur, zusterverenigin gen en leden prettige feestda gen en een goed Nieuwjaar. Het Bestuur AFD. TENNIS De ledenvergadering van decem ber 1972 leverde een op twee plaatsen gewijzigd bestuur op. De voorzitterszetel ging van de heer Ben de Kruijf over naar de heer Harry Biesheuvel en het bestuurslid mevrouw Nanni Cor- demans maakte plaats voor de heer Ed Kulik. Traditiegetrouw werd na sluiting der vergadering de avond in een gezellige sfeer voortgezet. In augustus vond een tussen tijdse mutatie in het bestuur plaats, doordat onze secretares se tijdelijk haar functie niet kon vervullen als gevolg van een haar (en haar man) ten deel val lende blijde gebeurtenis. Op ver zoek van het bestuur werd mej. Elly Vervoort bereid gevonden de secretarese in het bestuur te vervangen. De statuten van de tennisvereni ging zijn in ontwerp gereed. Het definitief maken wordt nog aan gehouden i.v.m. de statutenwij ziging van de Vereniging Wilton- Fijenoord, waarop onze statuten moeten aansluiten. Door het goede voorjaarsweer en de enthousiaste aanpak van de heer Leeuwangh met zijn medewerkers kon de baan, en daarmee het seizoen, voor ons reeds op 24 maart worden ge opend. Hierdoor kregen we de gelegenheid de winterse stijf heid uit de spieren te slaan voordat de competitie startte. Heiaas kon het eerste team zich toch niet handhaven in de 2e klasse, er moest ook wel vaak met invallers worden gespeeld. De overige teams voldeden wel aan de gestelde verwachtingen. Door enkele leden werd in de loop van het seizoen deelgeno men aan tournooien, welke door andere verenigingen of parken werden georganiseerd. Hierbij werden enige leuke succesjes geboekt. Het spelinzicht en de ervaring zou zeker toenemen als van dergelijke gelegenheden meer gebruik werd gemaakt; dus aanbevolen! Ons clubtournooi was weer het hoogtepunt van het seizoen, hoewel de deelname nog niet overweldigend was. Verheugend was wel dat meer jongeren had den ingeschreven dan in voor gaande jaren en we hopen dat ook deze ontwikkeling zich zal voortzetten. Door het spelen van het tournooi over vier weekein den - i.p.v. twee als in voorgaan de jaren gebruikelijk - te verde len kon een en ander wat rui mer worden opgezet, hetgeen een soepeler organisatie en wat uitwijkmogelijkheden opleverde, hetgeen voor velen als een po sitieve bijdrage aan het prettige verloop werd ervaren. De laat ste speeldag, met daarop aan sluitend de prijsuitreiking, kreeg weer een feestelijk tintje met gezellig nakaarten waarbij, na vier weken verfrissing van li chaam en geest door gezonde sport, nu de inwendige mens een opkikkertje kreeg. Als sluitstuk van een door prachtig weer begunstigd sei zoen, kon voor een beperkt aan tal leden een uitwisseling met de Schiedamse tennisvereniging KSVV worden gepland. Dit be zorgde ons weer een prettig contact met geroutineerde spe lers en speelsters in een spor tieve verhouding; helaas hadden de weergoden hiervoor geen gunstig weer meer beschikbaar, zodat slechts op bescheiden schaal kon worden gespeeld. Het jaar werd op de gebruike lijke manier besloten met de jaarvergadering, welke, zoals elk jaar, wederom werd gehouden in het Clubgebouw en wel op zaterdag 15 december. Na af loop bleven alle deelnemers ge zellig bijeen en werd een dansje gemaakt en spelletjes bedreven onder de opwekkende tonen van de muziek, verzorgd door de heer H. J. Frensdorff en zijn mannen. Al met al menen wij te kunnen zeggen dat ook het tennissei- zoen van het jaar 1973 een suc ces is geweest, zulks vooral door het uitzonderlijk goede weer, waardoor menig uurtje op onze door de zon met gulle stralen overgoten banen werd doorgebracht. Rest nog tot besluit van ditover zicht onze leden en alle sport vrienden een goed Kerstfeest en voorspoedig 1974 toe te wensen. Het Bestuur AFD. VOETBAL Seizoen 1973/74 zijn wij gestart met 4 elftallen senioren en 2 elf tallen pupillen. Het bestuur van de afd. Voetbal bestaat uit 7 le den, te weten de heren J. F. Tollens, voorzitter; W. Walthie, secretaris; P. v. d. Zwam, pen ningmeester; P. v. d. Zwam sr., 2e voorzitter; W. Rissema, 2e se cretaris; J. Kooiman, 2e pen ningmeester; J. Stoker, wed strijdsecretaris. Onze activiteiten begonnen met een sportuitwisseling, tussen de NDSM en WF afd. Voetbal op 9 juni 1973. Gestreden werd in Schiedam, op het veld van SV DPW. Het terrein was onbespeel baar door de regen die dag, maar de mensen van NDSM en WF besloten toch te spelen. De inzet was de wisselbeker, waar jaarlijks om gespeeld wordt, maar die helaas al weer jaren in het bezit is van NDSM. Ook dit jaar konden wij er geen beslag op leggen, daar wij deze wedstrijd met 4-1 verloren. Na de wedstrijd werd er ge luncht in de cantine van het hoofdkantoor. Daarna was er een gezellig samenzijn in het club gebouw tot in de kleine uurtjes. De heer Tol bedankte het be stuur voor deze fijne dag. Verder werd er ook door WF deelgenomen aan de kampioens competitie van Schiedam, waar met wisselend succes werd ge speeld. Resultaat 6e plaats. Dan de competitie waarin wij nog geen overwinning hebben behaald. WF staat met 7 wed strijden en 0 punten onderaan. Omdat er goed gevoetbald werd, hebben wij de moed nog niet verloren en hopen wij nog steeds op de eerste overwin ning. Het 2e, 3e en 4e elftal doen het beter en hebben al een paar wedstrijden gewonnen. Misschien komt daar nog een kampioen uit. Dan zijn wij verder in volle strijd met de sportraad van Schiedam om het Martinitveld in handen te krijgen. Daar wij al diverse brieven hebben geschreven om in het bezit van het veld te ko men, maar nog steeds geen ant woord van de sportraad hebben ontvangen, moesten wij uit de courant vernemen dat het Mar tinitveld toegewezen was aan V.V. FC Nieuwland. Wat zijn de motieven die er toe hebben ge leid dat niet het 27 jaar oude Wilton maar het 7 jaar jonge FC Nieuwland als eerste gega digde wordt voorgedragen? Wij hebben de indruk dat er bij een verzoek van ons aan de ge meente teveel de gedachte naar voren komt, dat Wilton-Fijenoord die grote werf achter zich heeft staan en het dus niet zozeer nodig heeft. Dit is volgens ons een onjuiste gedachtengang. Wij zullen dan ook een onderhoud aanvragen om daar over te pra ten met de wethouder van sport zaken. Wij hopen dan ook een goed resultaat te bereiken. In de hoop u zo goed mogelijk ingelicht te hebben met het jaar verslag van de Afd. Voetbal WF, groet ik u met vriendelijke sport- g roeten, J. F. Tollens, voorzitter W.A.C. Het jaar 1973 is voor de W.A.C. weer een jaar geweest vol ac tiviteiten en groei. Eén van de hoogtepunten was de viering van het eerste lus trum. Vijf jaar na de oprichting

Wilton Fijenoord Nieuws | 1973 | | pagina 20