9 De eerste dok-procedure De "Buga" in dok Vernieuwd Maar wat deed men er voor zijn komst? "Wel, ze hebben het zaakje vernieuwd, de dokvloer bij voorbeeld voor een gedeelte, de toiletten, een nieuwe warm water boiler voor de was- en kleedgelegenheden en nieuwe zij-bearingen en ook nieuwe strijken". In februari wachtte hem dus een niet alledaagse klus: les geven in een met Engelse woorden doorspekt Duits of net andersom. Hij grijnst. "Je moet je van twee talen be dienen. Maar het lukte alle maal fijn. Nu waren het ook prettige mensen om mee te werken. Ik ben er negen we ken geweest met m'n vrouw. Ik heb vier schepen met ze gedokt. De eerste was de "Buga" en de tweede de "Li- burnua", die indertijd in Hol land is gebouwd. Daarna hadden we een dokking met twee schepen tegelijk. Dat kunnen ze nu dus ook". Inbreng Verder had hij op deze 200 man tellende werf, waar voor al veerboten en visserssche pen worden behandeld, naast zijn gewone werk nog veel inbreng. "Ze wisten daar echt niet wat dokken was. Je gebruikt er een hoop hulp werktuigen bij. Die had ik niet, maar die heb ik ze daar laten maken: een geweldige medewerking van een ieder". Op de foto toont hij dan hoe je over houten balken het dok kon bereiken. "Een beet je ruw weer betekende met een ook natte voeten. Nu hebben ze een betonnen pier aangelegd. Ik denk er met plezier aan terug. Aan de mensen, de sfeer, het kli maat, dat je wel met dat van Spanje kunt vergelijken, het landschap misschien ook wel een beetje. Het is een fan tastische ervaring geworden mede dankzij het feit, dat de heren Keetbaas en Gielis het erover eens waren, dat ik er heen moest". Als een soort kleinood be waart hij nu de foto's en een album met fraaie dankbetui ging, die hij bij zijn vertrek kreeg aangeboden. "Het is allemaal om nooit te verge ten". Dokmeester Huksloot (midden) met zijn "leerlingen" I

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 11