Nog steeds een televisie of reisje voor het beste idee "OOK VROUWEN KUNNEN IDEE INDIENEN" Zoals vorige uitgave van het WF-Nieuws in het interview met de heer ir R. Hielckert werd ver meldbestaat de Ideeënbus dit jaar tien jaar. Ter gelegenheid daarvan en mede om de mensen tot het indienen van ideeën te stimuleren gaf de directie haar fiat aan het plan om het beste idee uit het tijd vak 1 januari 1974 tot 31 maart 1975 met een extra prijs - een televisietoestel of een reisje - te belonen. Een aantal inzenders van ideeën zal met hun echt genotes worden uitgenodigd om bij de prijsuitrei king aanwezig te zijn. Dit gaat gepaard met een excursie en een etentje. Iedere maand zal een lid van de Ideeënbus Com missie een inzicht geven in de stand van zaken. Hierbij drukken wij af een interview met de heer F. Hofstee, die nog eens beklemtoont, dat ook vrouwelijke WF-medewerkers ideeën kunnen indie nen. Vorming en opleiding Meld U aan 13 Bij 10-jarig jubileum Ideeënbus Zijn er al reacties binnen op het vorige artikel? Tot mijn stomme verbazing niet, nee. Ik had verwacht wel iets van de mensen te horen, maar niets hoor! Je moet natuurlijk niet denken, dat er meteen al meer ideeën worden ingestuurd. Dat kan misschien nog wel een paar maanden duren. Zouden de vakanties een oorzaak zijn? Ik denk het. Er waren op het moment van verschijnen van bewust artikel veel mensen met vakantie. Je hoopt ech ter met dit soort verhalen toch te stimuleren. En het is juist, dat je ook de vrouwen thuis tracht te bereiken met de gedachte, dat zij hun man op het goede spoor naar het indienen van een idee kun nen zetten. Het lijkt mij sterk, dat er in de meeste werk situaties niets meer te verbe teren valt. De vrouwen spelen een rol, maar ook op het bedrijf? Dat kan zeker. In de maga zijnen en ook op de kranen, zelfs al op de buitenkranen werken vrouwen. En in 10 jaar zijn er slechts twee ideeën van dames binnenge komen. Ik zou het bijzonder prettig vinden als ook zij zich zouden inzetten bij het zoeken naar goede ideeën. Alleen onderkennen van hoe iets niet moet, is natuurlijk niet genoeg. Je moet dan tevens aangeven hoe de werkmethode verbeterd kan worden en hoe daaruit een nuttig effect ontstaat. Zijn er al weer nieuwe ideeën binnengekomen? Vanaf 1 januari 1974 eigen lijk bar weinig. Acht in totaal. Vijf ervan heeft de Commis sie al behandeld, terwijl er nog drie in behandeling zijn. Met als resultaat: twee aan moedigingspremies (inzen ding één idee door twee per sonen) en twee premies van rond zeventig gulden. Maar wij laten het hoofd niet hangen. Ik weet uit ervaring, dat ideeën belangrijk kunnen zijn. In mijn eigen afdeling - de Garage - heeft iemand eens een bijzonder soort trekhaak ontwikkeld. Dat heeft toen nog in het WF- Nieuws gestaan ook. Nu, die haken voldoen nog steeds bijzonder goed. Wij hebben er nooit één hoeven te ver wisselen. Ik geef dit maar als een voorbeeld. Er zijn in het bedrijf door de Ideeën bus talloze zaken verbeterd. Daarom ga je met dat werk gewoon door. U gelooft, dat er mensen genoeg zijn met goede ideeën? Dat moet wel. Er werken hier 4200 mensen. De kans op goede ideeën moet wel groot zijn. Ik zou nog willen wijzen op het feit, dat ook het kan toorpersoneel ideeën mag in dienen. Dat wordt nogal eens vergeten. En voorts: - daar heeft de heer Hielckert ook al op gewezen - het hoeft geen vlot lopend ver haal te zijn. Gewoon in over leg met de baas het idee op papier zetten onder het mot to: "ik heb een goed idee, gauw in de bus ermee..!" De afdeling Vorming en Op leiding zal voor een beperkt aantal cursisten, evenals de voorgaande jaren, voor het komende studie-seizoen een aantal cursussen organise ren. Het betreft de cursus sen: TALEN: Technisch Engels voor beginners en gevorderden; Technisch Duits voor beginners en gevorderden Bij voldoende deelname zul len zowel een beginners- als een gevorderdencursus wor den gegeven. Wekelijks wordt één les ge geven in aansluiting aan de werktijd van 17.15 uur t/m 18.15 uur. BEMETEL: Bemetel cursus Meet techniek Bestemd voor machine-bank werkers en machinale be werkers in de behandeling van en het meten met stan daard meetgereedschappen. Duur 20 weken. Bemetel Sectiebouw en Afschrijven Afgestemd op het afzonder lijk samenstellen en samen- bouwen van delen van de scheepsconstructie. Voorop leiding: Bemetel diploma Scheepsmetaalbewerken. Duur 1 jaar, één avond per week. Bemetel Uitgebreid Uitslaan en Afschrijven Vervolgcursus van Sectie- bouw en Afschrijven, afge stemd op de drie dimensio nale scheepsonderdelen. Duur 1 jaar, één avond per week.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 15