16 Puntt veiligheid Ook Amsterdam stond op het programma met een bezoek aan de bloemenveiling te Aalsmeer, de onderhouds dienst vliegmaterieel van de luchthaven Schiphol en een rondvaart door de grachten. Chinees Een maand Holland werd be sloten met een gezellig af scheidsdiner in een Chinees- Indisch restaurant. Deze uitwisseling vindt plaats om jonge WF-medewerkers, die hier toch bij een zeer in ternationaal georiënteerd be drijf werken, iets te laten proeven van een andere in dit geval de Britse cul tuur, waar toch weer andere normen en zeden heersen. Zij kunnen daardoor een be tere kijk op Engeland krijgen en iets van de taal "oppik ken"; één maand praktijk is vaak belangrijker dan een jaar leerwerk. Ook is het voor hen interes sant de condities te kennen, waaronder collega's bij een concurrent in het buitenland werken. Opgaaf Het betekent wel een hele opgaaf voor hen: een maand weg, in den vreemde met een andere taal als "entourage". De jongeren moeten wat ka rakter betreft aan bepaalde voorwaarden voldoen om dit te kunnen bolwerken. Vooral het van huis zijn kan druk kend werken: doorzettings vermogen is daarom wel een eerste vereiste. Uiteraard zit er meer aan vast. De namen van de WF-deelne- mers werden reeds in het vo rige WF-Nieuws opgenomen. PUNT ÉÉN VEILIGHEID Gevaarlijke en verontreinigende stoffen De plaat met het opschrift "Inhoud niet bekend? Dan niet gebruiken!" wijst op de noodzaak op verpakkingen de inhoud te vermelden, eventueel met aanduiding van de gevaren. Het meisje op de plaat kijkt naar een fraai uitziend blik met onbekende inhoud. Hier is iemand nalatig geweest. Hij heeft het blik gevuld en er niet opgezet met wat. Of mis schien is het opschrift er af gewist of de label er afgeval len. Dat had voorkomen kun nen worden. Er zijn merk- stiften met onuitwisbare inkt en er zijn zelfklevende etiket ten die behoorlijk vastzitten. Maar goed, het is niet meer te achterhalen wat er in het blik zit en nu rijst de vraag wat doen wij er mee? En wat doen wij met zoveel andere blikken, flessen en dozen waarvan wij niet weten wat erin zit? Wat doen wij ook met niet meer bruikbare of overtollige resten waarvan wel bekend is wat het is Van wat niet bekend is, kan de inhoud kostbaar genoeg zijn om een monster in een laboratorium te laten onder zoeken, maar als dat niet zo is, weggooien Weggooien dus, maar ook weer met een bemerking. Simpel weggooien van che micaliën betekent immers vaak een vervuiling van de omgeving, met name van het voor mens, dier en plant zo belangrijke oppervlaktewater. Er is een wet die het verwij deren van chemische afval stoffen regelt. Voor een aan tal van deze stoffen komt het erop neer, dat ze alleen kun nen worden vernietigd door speciaal daarvoor ingerichte bedrijven. Die doen dat zo, dat de schade voor het milieu nihil of tot een mini mum beperkt blijft. Wilt u gevaarlijke, verontrei nigende of onbekende stof fen kwijt, stelt u zich in ver binding met de Magazijn dienst van WF - tel. 3761 en de zaak wordt zeker opge lost. Preventief te werk gaan Nu is het probleem wat te doen met onbekende, moge lijk gevaarlijke of schadelijke en in ieder geval onbruikbare stoffen, niet zo groot zolang het om een enkel blik gaat. Anders wordt het als het blik er één is uit een ongemerkte partij, of wanneer we een he le verzameling van dergelijk ongemerkt verpakkingsmate riaal met onbekende inhoud hebben staan. Daarom: nu al checken of er in de werk instructies staat: "Bij afvullen in kleinfust: inhoud erop ver melden". En deze preventie ve controle is dan ook pre cies wat het plaatje propa geert. „VEILIGHEID OP HET BEDRIJF IS VEILIGHEID VOOR HET GEZIN!" A.P. Eén van de Britse jongeren

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 18