"Het begrip harmonie moet op achtergrond van het leven staan" 4 Burgemeester drs A. J. Lems: Koninklijke onderscheiding voor de heer Ooms "Het deed mij deugd bij Wil- ton-Fijenoord het woord har monie te ontdekken. Het be grip harmonie moet immers altijd op de achtergrond van ons leven staan". Dit merkte de nieuwe burge meester van Schiedam, de heer drs A. J. Lems, op toen hij vrijdagmorgen 30 augus tus jl. de jubilarissen bij WF toesprak tijdens het uitreiken van zes Koninklijke Onder scheidingen. "Het is onmogelijk om 25 jaar, laat staan 40 jaar bij een bedrijf te werken zonder harmonie op de achtergrond, zowel in het economische, als het persoonlijke leven, waarin zich uiteraard altijd golfbewegingen voordoen. Maar polarisatie ter wille van de polarisatie is natuurlijk niet juist". Verstandhouding De burgemeester oordeelde het als een juiste gang van zaken, dat er in een bedrijf een goede verstandhouding heerst tussen de bedrijfslei ding en medewerkers op ver schillende niveaus en de col lega's. "Ik heb diep ontzag voor het werk, dat hier wordt verricht en ook voor de soor ten beroepen, die hier wor den uitgeoefend. Daar sta ik met linker handen bij. Het is eigenlijk maar goed, dat in de maatschappij de diverse talenten zijn gedistribueerd over verschillende mensen". Over het werk bij WF zei hij voorts: "Er wordt hier een kwaliteitsproduct gemaakt met een handvaardigheid, die wereldfaam verwierf. Zo'n be drijf is voor de gemeente Schiedam van groot belang; het is tevens een parallel-lo pend belang voor werkge vers en werknemers. Eigen lijk voor iedereen". Procedure Vervolgens schetste de bur gemeester de procedure, die wordt gevolgd alvorens de Koningin een Koninklijke On derscheiding laat uitreiken. Hij vond het fijn bij zes WF- medewerkers een dergelijke onderscheiding te mogen op spelden. "En mag ik dan met de twee Rotterdammers be ginnen, omdat ik toch eigen lijk uit Rotterdam afkomstig ben?" De heer Lems stond bij elke levensloop van de te onder scheiden medewerkers uit voerig stil. Na hen te hebben gefeliciteerd wenste hij ook de directie geluk. Toespraak van de burgemeester

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 6