5 af die tijd 1934 over zien wij nu 40, zo u wilt 50 jaren. Vijftig jaren van dienst verlening in de maritieme sector. Denk maar aan de grote Scheepsbouw- en Scheepsreparatie- en onder- houdskarweien, die wij uit voerden. En ook werd er heel wat gepresteerd voor ander varend materieel. Wij doen en deden van alles van vracht- en passagiers schepen tot een walvisvaar der en onderzeeboten en kruisers voor de marine. Trouwens op het gebied van het geschut stonden wij evenzeer ons mannetje". Hij benadrukte dat het uit mensen bestaande bedrijf sterk zijn stempel krijgt op gedrukt van de vaste kern, waartoe de jubilarissen be horen. „Niet dat ik tegen stander ben van het verande ren van baan in een mensen leven, maar het blijven van een medewerker bij het be drijf is voor ons van zeer veel belang. De blijvers bepalen voor een groot deel de sfeer in het bedrijf. De heer Wilton heeft dat vorige keer nog eens gezegd als je hier vijf jaar bent, begin je pas het bedrijf te kennen. Je begint daardoor dan tot de echte WF-ers te horen. En u maakt zeker aanspraak op die titel. Maar ik zal u niet te veel onder de kin strijken. Men gaat dan te gauw veronder stellen, dat een en ander toch niet is gemeend. Dat u echter tot dit alles bent ge komen, komt voor een groot deel voor rekening van het thuisfront. De echtgenotes zijn achter de schermen-vaak een voorbeeldige steun. In de loop der jaren hebben zij wel het een en ander moeten opvangen Evenzeer dank daarvoor". Drukkerij Hierna ging hij over tot de persoonlijke toespraken. Een assistent-bedrijfsleider was vroeger in de drukkerij be gonnen. „In RSV-verband is dat nu een drukke toko ge worden. Maar u heeft zich ontwikkeld tot specialist op electriciteitsgebied". Ook een leraar van de Be- drijfsschool deelde in de hulde. „Eens begon u als leerling. Nu bent u een ge waardeerd leermeester". Het klinkersvak kwam daarna aan de orde. „Het oudste vak. Dat gaat tegenwoordig wel iets andersBij u kan alles, geen gemopper op overwerk enz. Fijn". Een technisch inkoper had het zwaar gehad in de oorlog door het verlies van een been. ,,U heeft karakter, waardoor u kon doorzetten. En bovendien een goed gevoel voor humor De heer Van der Vorm haal de ook het geschut nog aan. „U begon als bikker, daarna bij het geschut, de koper slagerij, flenzenfabricage, vlak kotteren en dat alles heel plichtsgetrouw". De zelfstandigheid van een an der naar voren halend: „Op 19-jarige leeftijd al op treden als zelfstandig plaat werker. Dat wil echt wel wat zeggen". Iemand was ook wat je noemt een echte tarief knokker geweest „Het spor tieve elementEn daar naast veel waardering bij de collega's". Haast Een assistent-projectbaas voelde zich aangetrokken tot de haast in en de charme van het reparatiewerk. „Tja, dat is allemaal heel aantrekke lijk. Maar dat geldt ook voor het kamperen in Bergen op Zoom, is het niet Een schaver had de Rotterdamse werf nog goed gekend. „Jammer om te moeten om schakelen naar een groter werkverband. Dat valt niet mee. Het was echter alle maal een noodzaak. Daar ontkom je niet aan". Gewaardeerd wordt ook iemands vrolijke karakter en humor. Uiteraard. „Hierdoor en door uw inzet bouwt u mee aan een goede sfeer in het bedrijf. Dat is veel Felicitaties van de direktie en staf Geschenk voor het echtpaar Smol

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 7