21 AFDELING FILATELIE Onze afdeling blijft vrij constant in het ledental Ook dit jaar wa ren er echter weer enkele mu taties. Het totaal aantal leden bedroeg aan het eind van het jaar 155. Een ledental van 200 is nog steeds ons doel en wij ho pen, dat de vele filatelisten op ons bedrijf, die nog geen lid zijn, spoedig zullen toetreden. Eén kik aan de secretaris en hij schrijft u in. Is dit gebeurd, dan is de filatelie voor u een moeiteloze zaak. Wij zorgen namelijk voor bijna alles, zoals rondzendingen, nieuwtjes, supplementen, cata logi en wij houden schriftelijke veilingen, waarop altijd zo'n 100- 150 kavels onder de hamer ko men. Deze kavels worden door de leden ingeleverd. Dit jaar kon slechts één veiling gehouden worden, omdat de inzending van kavels te wensen overliet. Ook voor de contributie behoeft men het lid worden niet te laten. Voor ƒ21,per jaar bent u lid en u krijgt daarbij het maandblad van de Nederlandse Vereniging van Filatelisten. De verrekening van in abonnement bestelde nieuw tjes, uitname uit de rondzendin gen enz., alsmede contributie en eventuele veilingen geschiedt door een vaste periode-inhouding op het salaris. Aan het einde van het verenigingsjaar (30 septem ber) ontvangen alle leden een afrekeningslijst. Tegoeden hier op worden in de volgende beta lingsperiode via het salaris te rugbetaald en tekorten worden dan eveneens verrekend. De rondzendingen genoten een gro te belangstelling, hoewel de uit name minder was dan vorig jaar. Dit zal o.i. wel te wijten zijn aan de steeds oplopende kosten van levensonderhoud. De nieuwtjes hadden een grotere aftrek. Het aantal abonnementen groeide aardig en de klachten over het niet ontvangen van bepaalde ze gels waren vrijwel nihil. Door overlijden ontvielen ons drie le den, die reeds jaren bij ons wa ren. Hun nagedachtenis houden wij in hoge ere. Een vereniging als de onze kan echter alleen goed draaien als ook de leden hun medewerking verlenen. Dit houdt in het inzenden van boek jes voor de rondzending, het tij dig doorzenden van de rondzen ding, het regelmatig afhalen van nieuwtjes, het inzenden van ka vels voor veilingen enz., alsmede een groter bezoek aan de ruil- avond, die eens per maand wordt gehouden. Het bezoek daar is vrijwel nihil (slechts 1 of 2 mensen). Wil deze avond gehandhaafd kunnen blijven, dan dienen meer leden te komen, die ook materiaal (doubletten) mee brengen, opdat men met elkaar de zaken kan bekijken. Er zijn op die avonden ook altijd boek jes (uit de rondzending) waarin men kan neuzen. Wij hopen dat u de gevraagde medewerking wilt gaan verlenen, zodat onze vereniging de 200 leden spoedig heeft ingeschreven. Vertelt u me de filatelisten (niet-leden) eens hoe het bij ons gaat, laat ze eens een rondzending zien. Maak hen eens duidelijk, dat nieuwtjes N.O.G. tegen nominaal worden geleverd en dat buiten landse nieuwtjes bij ons goed koper zijn dan in de winkel. Dat ze hierdoor ook geen kosten meer hebben voor vervoer naar postkantoor of winkel. Dat de betalingswijze bij ons zo simpel is, dat men niet eens merkt dat men lid is. Echter genoeg ge praat over de voordelen van het lidmaatschap. Wij willen eindi gen met alle leden en hun huis genoten, Directie, Hoofdbestuur en besturen van de zustervereni gingen prettige Kerstdagen en een gelukkig 1975 toe te wensen. Het Bestuur. AFDELING FOTOGRAFIE We hebben weer een heel jaar achter de rug. Een jaar dat wij als Fotoclub Wilton-Fijenoord niet snel zullen vergeten. Immers 1974 is het jaar van de inge bruikneming van ons nieuwe clubhuis. Dat één en ander met ongemerkt voorbij is gegaan blijkt wel uit de gestadige groei van het ledental. De belangstel ling voor de 14-daagse club avonden was ook dit jaar weer zeer groot. Voor 1975 staan er weer diverse interessante punten op het programma. Een over zicht, waarin alles duidelijk uit de doeken wordt gedaan, zal zo spoedig mogelijk aan de leden worden toegezonden. Mogen wij tenslotte langs deze weg allen een prettige jaarwis seling en een heel voorspoedig 1975 toewensen. Het Bestuur. AFDELING GEMENGD KOOR Graag willen wij u een overzicht geven van hetgeen onze vereni ging dit jaar weer heeft gedaan. In april zijn wij met ons koor naar Vlaardingen gegaan om te zingen in het bejaardencentrum de Meerpaal. Wij zijn daar heel goed ontvangen en hebben fijn gezongen. 30 Mei jl. hebben wij ons ge bruikelijke dagje uit gehad. Wij zijn 's morgens om 7.30 uur uit Schiedam vertrokken en waren om ongeveer 10.00 uur in het verpleegtehuis Rande Rode in Apeldoorn. Wij hebben daar voor de patiënten een concert gege ven. Daarna hebben wij de dag doorgebracht met ontspanning en vertier. Na de vakantie moest er gewerkt worden voor een con cert van de S.G. Dit concert zou plaatsvinden op 25 oktober. Er werd gerepeteerd met het kerk koor. Helaas kon voor ons dit concert niet doorgaan, daar de heer B. de Leeuw per 1 oktober zijn ontslag indiende. Gelukkig zijn we er in geslaagd een heel jonge dirigent te vin den, die bereid is de directie van ons koor op zich te nemen. De heer Koetsveld is met frisse moed begonnen aan de repe tities van ons koor, wij moeten heel hard werken, maar dat heb ben wij er graag voor over: de heer Koetsveld is onvermoei baar. Wij zijn overgestapt op een heel andere programmakeuze. Deze bestaat nu hoofdzakelijk uit ope rette, opera, musicals, met als afwissejing wat klassieke en vro lijke muziek. In principe hebben wij een uit nodiging gekregen van de S.G. om deel te nemen aan een uit voering ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schiedam. Dit zal plaatsvinden op 29 mei 1975. Graag zouden wij versterking voor ons koor hebben. Een ieder, die zin heeft eens te komen luis teren, om daarna misschien lid te worden van ons koor is van harte welkom. Ook oud-leden zijn van harte welkom. Wij repe teren donderdags 's avonds aanvang 20.00 uur in het ge bouw van de Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. Ter afsluiting wil ik graag na mens bestuur en leden, de Di rectie en Hoofdbestuur onze har telijke dank overbrengen voor de geweldige steun, die wij moch ten ontvangen. Het bestuur van het Gemengd Koor W.F. wenst de Directie, Hoofdbestuur, zusterverenigin gen, dirigent en leden een pret tige Kerst en voorspoedig en succesvol 1975 toe. Namens het Bestuur, Mevr. R. v. Sliedregt-Boxhoorn secretaresse AFDELING HARMONIE Aan het eind van het jaar blikt iedereen even terug op de voor bije gebeurtenissen. Voor de Harmonie is 1974 een opwindend jaar geweest. Er was nl. beslo ten aan een concours deel te nemen. In de Vaandelafdeling der K.N.F. (de hoogste waarin men in Nederland kan uitkomen) worden de eisen en beoordeling echter steeds zwaarder. Doch eerst hadden we nog het een en ander te doen. Traditiege trouw musiceerde ons orkest op 5 en 13 februari in De Doelen te Rotterdam, voorafgaande aan de vertoning van het WF-Jour- naal. Daarna kwamen de con- courswerken. Op 8 juni te Goes met als resultaat een 1ste prijs en een hoogste klassering. Dit is te danken aan keihard werken van alle leden alsook aan de grote bekwaamheid van onze di rigenten, de heren G. D. Fokke- ma en J. J. Hardonk. Hieronder volgen al onze overige optre dens. Op 1 augustus hadden wij de eer muzikale medewerking te ver lenen aan de installatie van de nieuwe burgemeester van Schie dam, de heer A. Lems. Op 25 augustus werd op uitnodiging van de Zeister Culturele Raad een concert gegeven in de tuin van het Zeisterslot. Op 14 september een promena deconcert op de Promenade te Scheveningen. Dankzij het mooie weer hebben vele passanten ge noten van dit concert. 14 decem ber: ons winterconcert in de „Stadsgehoorzaal" te Vlaardin gen. Het vele publiek genoot van het gevarieerde programma. Ook ons Tamboerkorps heeft zich onder leiding van zijn in structeur, de heer H. Meijer, flink geweerd. Onder andere bij de installatie van de nieuwe burge meester en bij het concert in Zeist. En 7 september op het concours te Rijswijk, georgani seerd door Don Bosco onder

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 23