Intervieuw met de heer C. H. Meeuwisse Wanneer de heer C. H. Meeuwisse, lid van de Raad van Bestuur en hoofd van de Divisie Scheepsreparatie, praat over scheepsreparatie, dan hoef je zelf maar weinig meer te zeggen. Zijn betoog is gestoeld op een 45-jarige ervaring, opgedaan bij diverse scheepswerven. De heer Meeuwisse kwam in de herfst van 1929 als assistent-bedrijfsleider bij de werf van Verschure en Co. te Amsterdam in dienst, waar zich zowel nieuw bouw- als reparatie-afdelingen bevonden. Later werkte hij in België bij de werf van Cockerill en de periode als Lloyd's Surveyor stond borg voor het leren kennen van talloze andere werven over de hele wereld. In die functie ook werd een schat aan ervaringen opgedaan betreffende de nieuwbouw- en reparatie-objecten op die werven. In 1950 kwam de heer Meeuwisse naar Wilton-Bije noord in Schiedam, waar hij na hoofd te zijn ge weest van de afdeling reparatie lid werd van de Directie om uiteindelijk te worden benoemd tot lid van de Raad van Bestuur RSV. Dat was op 19 decem ber 1972. Wij hadden met de heer Meeuwisse een gesprek over de internationale concurrentie in het vlak van de scheepsreparatie en onder andere de daarmee samen hangende mechanisatie van werkzaamheden. Liet in terview drukken wij hierbij af. 5 Hedenochtend, 28 november 1974 te 11.00 uur is ten kan tore van de Staatssecretaris van Defensie Materieelsza- ken de opdrachtbrief voor de bouw van een tweede serie van vier standaard-fregatten getekend. De bouwopdracht is, evenals voor de eerste serie, ver strekt aan De Koninklijke Maatschappij "De Schelde" te Vlissingen, behorende tot het Rijn-Schelde-Verolme concern. De ondertekening van de op- drachtbrief is voor het Minis terie van Defensie geschied door de Staatssecretaris van Defensie Materieelszaken, de heer Mr. A. Stemerdink, en voor de Koninklijke Maat schappij "De Schelde" door de heer Ir. J. Bout, lid van de Raad van Bestuur van RSV. In de defensienota was al ver meld, dat omtrent de bouw van deze tweede serie zo mogelijk nog dit jaar een be slissing zou worden geno men. De defensiebegroting voor het jaar 1975 vermeldt het feit, dat - waar kostenbespa ringen konden worden ver kregen - deelbestellingen voor deze serie reeds zijn geplaatst. De opdrachtbrief voor de bouw van de eerste serie standaard-fregatten werd op 13 augustus 1974 getekend. Voornaamste technische gegevens: Een dubbelschroefschip met een waterverplaatsing van ca. 3500 ton; de twee schroe ven zijn verstelbaar. Lengte over alles ca. 128 m Breedte 14.40 m Bemanning 185 man Actieradius 4000 mijl Maximum snelheid 30 knopen Voortstuwing Rolls Royce gasturbine-installatie, be staande uit twee Olympus en twee Tyne turbines. De Directie Heeft u uw hart verpand aan het reparatievak? Nee, ik vind scheepsbouw en scheepsreparatie beide even interessant. De reparatie kan vanuit een bepaald oogpunt bekeken, profiteren van de nieuwbouw. Een goed gelei de nieuwbouwwerf zal over een goede wetenschappelij ke staf moeten beschikken, o.a. een ontwerpbureau. Deze wetenschappelijke staf zal voortdurend op de hoog te moeten blijven van de plaatsvindende ontwikkeling in de scheepvaart en de scheepsbouwindustrie. De grote gecombineerde nieuwbouw/reparatiewerven in RSV hadden vóór de fusie, toen zij nog afzonderlijk be stonden ieder een eigen we-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 7