Afstand nemen met een gerust hart 6 Kotteren Op die plek zal de mobiele kotterploeg van de afdeling Reparatie het kotterwerk aan deze giganten gaan verrich ten. Het gaat hier duidelijk om een karwei tijdens hetwelk het aankomt op goed samen spel tussen de diverse afde lingen van ons bedrijf en eveneens in het grotere RSV- verband. Een met graagte aanvaarde uitdaging, die leidt tot een goed teamverband dan wel saamhorigheidsge voel. In verband met het warmlassen heeft men op de sectie een aantekening gemaakt voor de nachtploeg Ir B. Wilton bij afscheid gepensioneerden "Afstand nemen van zijn taak, van zijn functie in een bedrijf, waarin men naast tegensla gen juist ook zo veel fijne dingen heeft beleefd valt niet mee. En toch komt het erop aan zijn werk over te geven aan de achterblijvers in het bedrijf. Nog meer: dit doen met een gerust hart, in het vertrouwen, dat de continuï teit door de inzet van dezelf de achterblijvers zal worden gewaarborgd". Het lid der directie, de heer ir B. Wilton, preludeerde op 31 januari j.l. in de kantine Hoofdkantoor op het thema pensionering. En terecht. Hij deed dat immers tijdens de afscheidsbijeenkomst aange boden aan de medewerkers, die in 1974 met pensioen zijn gegaan. "Het geeft vaak een gevoel van triestheid, wanneer men sen zoals u op het punt zijn aanbeland om van hun welverdiende rust te gaan genieten. Maar in die periode kunt u afstand nemen van het verleden en met een meer objectieve blik op uw dienst tijd terugblikken". In zijn toespraak verweefde hij het gevoel van nostalgie of heimwee met hier en daar een opbeurende kwinkslag. "U ziet er toch opgewekt uit. Er is zo thuis vast wel op ge zette tijden een flinke klus voor u op te knappen". Sociaal De heer Wilton stelde de so ciale vooruitgang in onze sa menleving uiteraard ook aan de orde. "Er is in de achter ons liggende jaren veel ge beurd. Veel vooruitgang is geboekt, waardoor men nu verzekerd is van een redelijk verzorgde oude dag. En dat is een geweldig pluspunt. Hierdoor is het gemakkelijker het voor u gewijzigde levens ritme te aanvaarden. Dat zal in uw "nieuwe baan" veel kalmer zijn, denk ik". Hij legde wel verband tussen de overgang haar deze tijd en de verantwoording in de vroegere functie. "Naarmate de laatste zwaarder is, heeft men vaak meer moeite met het loslaten ervan en het ac cepteren van de erop volgen de periode van rust. Men moet er echter zoveel moge lijk voor zorgen de contac ten met de maatschappij, de samenleving te handhaven om niet weg te zinken in het niets. Dan ontstaat er als het ware een vacuüm. En dat is geen goede zaak". Toespraak van de heer Wilton In gesprek met de heer Van der Vorm

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 8