.2) eunljes op Lel leoensoryet (door L. Giphart) Uitslag Brandweerkwis „Open dag" Bedrijfsschool GEBED Waarom., o Vader, heeft mijn kind op aard geen plaatsje meer Ikzelf, ik heb geleefd, bemind, ik kan wel gaan, o Heer. Maar deze kleine, al vervolgd vanaf haar wiegetijd ach Vader, haar fluwelen oog heeft al zoveel geschreid. En van mijn ouders, broer en zus uit allen die ik min vormt zich een eindeloze rij, 'k zie einde noch begin. Tweeduizend jaar, al eeuwenlang! Ach Heer, komt nog die tijd, dat Gij ons in 't Beloofde Land een vrijplaats dan bereidt Nu ga ik heen en ook mijn kind. O Heer het weegt zo zwaar als ik de onschuld in haar oog, en Israels leed ontwaar. 11 De naam van de in 1974 over leden heer L. Giphart is bij Wilton-Fijenoord geen onbe kende. Zoals bekend was hij vele jaren o.a. redacteur van het WF-Nieuws. Zijn artistie ke gaven uitten zich daar naast door middel van het schrijven van gedichten, die hij zelf zeer afstandelijk "rij melarij" noemde. Deze poë zie is meer dan dat. Gedurende zijn periode als redacteur publiceerde hij ie dere maand een gedicht. Deze gedichten werden in brede kring gewaardeerd. Ook schreef hij poëzie, die niet werd gepubliceerd. Vrienden wisten hem echter vóór zijn heengaan te bewe gen een keuze te maken uit de gigantische hoeveelheid materiaal om een bundel te kunnen samenstellen. Hij stemde toe. Begin dit jaar kwam de bundel onder de naam "Deuntjes op het le vensorgel" gereed. De druk werd verzorgd door een af deling van de "Bedrijfs Ge meenschap Schiemond". De oplage van deze keurige, eenvoudige bundel werd be perkt gehouden: 125 stuks. Het twintigtal gedichten ge tuigt van een verfijnd taalge bruik van een zachtmoedig, kunstzinnig mens met een fi losofische inslag. Van de bundels heeft me vrouw L. W. Giphart-de Bruin er nog een aantal over. Zij zegt: "Ik weet, dat er men sen zijn, die de gedichten graag lezen. Daarom wijs ik op de mogelijkheid, dat deze te verkrijgen zijn. En ik doe dat omdat mijn man vóór zijn dood zijn instemming heeft gegeven. Overigens na lang aandringen van zijn vrienden. Hij timmerde zelf niet zo graag aan de weg". De prijs van de bundel is 4,-. Voor geïnteresseerden nog de volgende informatie: Inlichtingen mevrouw L. W. Giphart-de Bruin, Sperwer- laan 7, Vlaardingen. Tel. 010- 340587. Men kan eventueel het be drag van 4,— plus 1,20 porto overmaken op bankre kening 824037332 (Bonds spaarbank Vlaardingen) om in het bezit van de bundel te komen. Het eerste gedicht uit de bundel drukken wij hierbij af. Een jury bestaande uit leer lingen van de bedrijfsschool, t.w. F. Weeder, H. Mast, R. van Katwijk met medewer king van de heren F. C. Ke gel, vorming en opleiding en J. P. Valk, commandant W.F.- brandweer, hebben uit de 144 ingezonden goede oplossin gen de volgende prijswin naars geloot. 1e prijs, 1 wandplaquette: Mevr. N. van 't Hof-Ouwens, Salviapad 10, Spijkenisse. 2e prijs, 1 horloge: Mevr. Baron, Troelstralaan 155, Schiedam. 3e prijs, 1 tafelaansteker: Mevr. Bouman, B.H.G. Laan 147, Schiedam. 4e prijs, 1 blusapparaat: Ronny den Held, Koorn- waardstraat 28, Rotterdam. 5e prijs, 1 blusapparaat: J. C. P. van Breda, Span jaardstraat 58a, Rotterdam. 6e prijs, 1 blusapparaat: C. van Waas, Van Maanen- straat 18, Schiedam. 7e prijs, 1 blusapparaat: Saskia Mattern, Hildegarde 22, Maasland. 8e prijs, 1 autokaart: Ben van Kouwen, Van Vian- destraat 3, Vlaardingen. 9e prijs, 1 autokaart: Monique Tamminga, Roze marijn 187, Wateringen. 10e prijs, 1 autokaart: J. van Unnik van Deutekom, Ackerdijkstr. 113, Rotterdam. 11e prijs, 1 stel manchetkno pen: René Bitter, Sem. Dresden- plein 136, Schiedam. 12e prijs, 1 stel manchetkno pen: Joop van Waas, Van Maanen- straat 18, Schiedam. 13e prijs, 1 paar pantoffels: Hennie van Holten, Parkweg 74, Schiedam. 1e prijs bestaande uit een wandplaquette beschikbaar gesteld door de direktie van Wilton-Fijenoord wordt door Henry Mast overgedragen aan Mevrouw N. van 't Hof-Ouwens

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 13