2 Levenswandel Hij onderlijnde, dat de doop- ster nu iets van zichzelf als het ware aan het schip heeft afgestaan. Zij zal ook zeker het schip op zijn verdere le venswandel intensiever vol gen dan andere schepen. „Wij zijn dankbaar, dat u heeft willen komen om de doop te verrichten. De han deling op zich is niet zo moeilijk. Maar zoals wijzelf, zult ook u een speciale her innering aan deze dag blijven houden. U heeft, symbolisch gesproken, leven in het schip gebracht, dat als een parel van de rederij over de ocea nen zal varen". Hierna kreeg zij een fraaie armband aangeboden en bracht hij een toast uit op de doopster. Voorts dankte hij een ieder, die bemoeienis bij de bouw van het schip heeft gehad. De directie en staf van de rederij, Lloyd's, de mede werkers van WF, de onder aannemers, de verzekeraars enzovoort. Geschenk Mevrouw Hahn-Petersen was bijzonder ingenomen met het fraaie geschenk. Zij stak haar dank niet onder stoelen of Het plaatsen van het dekhuis Nerveus Haar echtgenoot was wel een beetje nerveus geweest be kende hij. „De heer Zipp ver telde mij zoëven, dat het ge wicht van het schip op het moment van tewaterlating ruim 11.000 ton bedraagt. De maximum snelheid tijdens de afloop 26 km per uur. Nou, dan gaat er wel even iets door je heen. Maar Wilton-Fije- noord heeft in de loop van de jaren aanzienlijke ervaring bij de bouw van schepen opge daan en dat gaf me weer ver trouwen". Hij besteedde aan dacht aan de tijd het jaar 1972 toen men begon te denken aan het bestellen van een nieuwe „Slesvig" het is nu al het vijfde schip van onze rederij, dat deze naam heeft aangenomen. De econo mische verwachtingen waren van dien aard, dat wij de be stelling verantwoord achtten. Sindsdien is er wel een en ander veranderd. Zijn wij toen te optimistisch geweest?"- - .4:. De schoorsteen en het dekhuis zijn ook al geplaatst banken. „Ik ben blij, dat ik het schip mocht dopen. Ik kon nauwelijks de dag af wachten. Het was fantastisch te zien hoe gracieus de „Sles vig" van de helling gleed en uiteindelijk het bijna rimpel loze water in beweging bracht. Ik was er trots op de handle te mogen overhalen, die het schip van het land in het water bracht. De rederij heeft altijd 'n schip varen on der naam „Slesvig" en daar ben ik blij om". Zij zette uit een waarom. „Tegenwoordig gaan er zoveel waarden ver loren. Tradities geven tegen- stoom: er gaat kracht van uit". Zij bracht een dronk uit op de rederij en de beman ning en wenste het schip veel geluk toe.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 4