Beproeven van hoofdmotoren "Nigeria" op proefstand "Meedoen aan nieuwe ontwikkelingen op basis van verleden voorkomt verstarring" 10 Ir B. Wilton bij jubilea: Momenteel worden één voor één de hoofdmotoren van het fregat „Nigeria" beproefd op de proefstand in de ma chinefabriek. Dit gebeurt op de grote proefstand. „We zitten weer in een som bere tijd. In de crisisjaren za ten we er ook zo voor. Wil- ton-Fijenoord heeft het toen gehaald mede door de „brains" van het toen inge brachte Fijenoord-bedrijf. En die hersenen, die „know how" zitten nog in ons be drijf. Daarom halen we het nu ook". Tijdens de jubileumviering op De motoren van het type M.A.N. V8V 24/30 zijn eerst, nadat zij uit het schip waren genomen, door ons overhaald. Overhaald zijn ook de vijf hulpmotoren van het type M.A.N. R8V 16/18T. vrijdagmorgen 29 oktober j.l. sprak het lid der directie, de heer ir B. Wilton, in de kantine Hoofdkantoor zijn toekomstverwachtingen uit. „U zult zien, over 40 jaar bestaat het bedrijf nog steeds weliswaar zonder de machinefabriek A.W.B., maar WF blijft levensvatbaar". Hij noemde WF een bedrijf met een traditie. „Dat kan gevaarlijk zijn tradities kun nen vooruitgang tegenhou den. Maar het fijne hier is, dat wij juist altijd aan nieuwe ontwikkelingen hebben mee gedaan, daarom zijn wij niet verstard. We hebben onszelf intensief met veranderingen en vernieuwingen bezigge houden. En u als jubilarissen ook, daarvoor zijn wij u dankbaar". Mens Hierna ging hij wat dieper in op de WF-er als mens. „Kijk, als mens zijn wij niet slechter dan anderen, ook niet beter, maar wel samen in de totaliteit, als WF-be- drijfsgemeenschap. Die fic tieve optelsom valt hier wat hoger uit. Daardoor zijn we iets meer waard". De heer Wilton bezag vervolgens kri tisch opmerkingen door sociologen gemaakt als zou het niet goed zijn in het ver leden terug te blikken. „Naar mijn mening ligt in het verleden via het heden de toekomst. Als men lering put uit het verleden; het geleerde vervolgens toepast op ko mende problematieken en dit doet in een aangepaste vorm, vindt nooit vastroesting plaats. Daarom kijk ik nu gaarne terug juist op een dag als deze, waarop de jubileaviering plaatsvinden". Hierna ging de heer Wilton over tot het houden van per soonlijke toespraken tot de jubilarissen, waarvan er twee een dienstverband hadden van 40 jaar, een dame van tien jaar en 28 jubilarissen hadden een dienstverband van 25 jaar. Houwitser Een stafmedewerker begon indertijd in de machine fabriek, waar hij zich uit eindelijk is gaan bezighouden met inspectie op meet- en controle technieken. „Veel in het buitenland ge weest. Onder andere in de USA voor het inschieten van de houwitsers. Toen één zo'n kanon kapot ging, was u het, die de Amerikanen erop wees, hoe het euvel het best was te verhelpen". De heer Wilton zei dat met enige on verholen trots. Een werkvoorbereider calcu lator begon indertijd op het Bedrijfsbureau. „U heeft op technisch gebied heel wat uitgeknobbeld. Daarnaast houdt u van klassieke mu ziek en deed u veel voor de diaconie". Een dame gaf al tien jaar lang haar krachten aan de afdeling F A. „Administra tieve verslaggeving betekent cijfers enzovoorts omzetten in duidelijke verslagen. Daar heb ik veel respect voor".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 12