"WF biedt werkgelegenheid in een prettige sfeer aan velen in en buiten Schiedam" 18 Burgemeester drs. A. J. Lems: Particulier „Wilton-Fijenoord neemt in Schiedam als één van de grootste bedrijven in de ge meente een belangrijke plaats in. Het bedrijf biedt werkgelegenheid aan vele mensen, die hun beroepen kunnen uitoefenen in een prettige sfeer. Daarom zijn de zorgen van het bedrijf ook onze zorgen en is uw vreug de evenzeer de onze". Burgemeester drs. A. J. Lems stelde een en ander duidelijk tijdens zijn toespraak in de Kantine Hoofdkantoor op vrij dagmorgen 29 november j.l. Dat was tijdens de jubileum viering, tijdens welke hij de gewoonte getrouw de Ko ninklijke Onderscheidingen uitreikte. „Deze bijeenkomsten ken merken zich altijd door een zekere spanning. De jubila rissen vieren niet elke dag zo'n bijeenkomst en de da mes zijn over het algemeen een beetje nerveus hierheen gekomen. Want de directie schenkt bij deze gelegenheid veel aandacht aan de mede werkers en hun echtgenotes. Het gemeentebestuur vindt het plezierig een en ander telkens weer mee te mogen beleven". Totaliteit Hij ging vervolgens nader in op wat Wilton-Fijenoord nu wel eigenlijk is. WF is in feite de totaliteit van alle mensen, die hier werken Schiedam mers en anderen. Je komt diezelfde mensen ook weer tegen in het sportgebeuren, het culturele en sociale leven. Vandaar die verwevenheid van dit bedrijf en de ge meente". De burgemeester tastte daar bij in zijn geheugen. „Toen ik in mijn functie werd ge ïnstalleerd maakte ik direct al kennis met de Harmonie van Wilton-Fijenoord. Dat be tekende een soort positief symbolisme voor de contac ten, die later tussen mij en het bedrijf zouden groeien". Hij beschreef vervolgens de procedure tot het aanvragen van de Koninklijke Onder scheidingen, waarbij hij de rollen van WF, het Gemeen tebestuur en „Den Haag" be schreef. En waarbij hij zich een sterke tegenstander van het woord „lintjesregen" toonde, althans een tegen stander van het inhoudelijke begrip van dat woord. „Op het systeem kun je kri tiek hebben, maar dan moet je er wel meteen aan vastkno pen enige suggesties, die tot verbetering ervan zouden leiden. En die suggesties hoor je vrijwel nooit. Overi gens kent iedere samenle ving een vorm van toeken*- nen van onderscheidingen. Of die samenleving nu groot of klein is". Gelukwensen De heer Lems had kennelijk veel plezier in het uitreiken. „Ik wens niet alleen de te decoreren mensen geluk, maar door hun een onder scheiding uit te reiken, wordt de gehele WF-gemeenschap geëerd. Hieruit spreekt de waardering voor WF in zijn geheel. Ik wil daarbij opmer ken, dat sommige jongelui soms wel eens denken, dat zij na een half jaar al ervaring hebben. Nu, die ervaring is natuurlijk wel geringer dan die van mensen, die hier al veertig of 25 jaar lang hun taak vervullen. Bovendien betekent als je hier veertig jaar werkt, dat je ondanks de tekortkomingen, die ieder mens toch heeft, toch een prettig iemand bent. Anders hadden de collega's je nooit zolang geaccepteerd of ge tolereerd in de gemeenschap. Want de functies van alle mensen hier grijpen toch in elkaarje hebt met elkaar te maken, daar kun je niet om heen". Toespraak van de burgemeester Hij vond collegialiteit één van de belangrijkste eigenschap pen in dit verband. „Ook wil ik persoonlijk nog een toe lichting geven. Ik stel ook het particulier initiatief zeer op prijs, evenzeer dat van de hier aanwezige jubilarissen. Want als dat bijvoorbeeld zou wegvallen in kerkelijk-, sport- of cultureel-verband, dan zou dat zonder meer een ramp betekenen". De heer Wilton dankte ver volgens de burgemeester en hij was buitengewoon inge nomen met het meeleven met WF door het gemeentebe stuur. V.l.n.r. de echtparen De Vries en Nobel

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 20