Compressorhuizen voor RSV-partner Thomassen Positieve geluiden tijdens Scheepsbouwdag Het gutsen van de lasnaden van een compressorhuis Voor Thomassen-Holland zijn in de Apparaten bouw een serie compressorhuizen in productie. Zij worden ver vaardigd uit speciaal staal. Aan de maatvoering en aan het laswerk worden zeer ho ge eisen gesteld. Het in twee helften branden van een compressorhuis, nadat de rand- naden gelast zijn „De scheepsbouw maakt een grote ontwikkeling door. Het is een vak van de toekomst. Wij voelen het daarom als onze taak om de jeugd op te leiden, zodat zij gereed zijn voor morgen", aldus de heer ir B. Wilton, voorzitter van de Stichting Vorming en Opleiding voor de Metaalin dustrie in het Rijnmondge bied, in zijn openingswoord van de scheepsbouworiënta- tiedag, die gehouden werd in de kantine hoofdkantoor van Wilton-Fijenoord op 18 no vember jl. Deze studiedag, die georga niseerd werd door de Com missie Scheepsbouwopleidin- gen van bovengenoemde stichting, stond in het teken van de opleidingsmogelijkhe den in de scheepsbouwindus- trie. Aandacht In het bijzonder werd daarbij aandacht geschonken aan de mogelijkheden voor school verlaters van het lager tech nisch onderwijs, de huidige situatie in de vakopleiding en de toekomstverwachtingen hiervoor. Het gezelschap ge nodigden een kleine 200 man bestond uit onder meer vertegenwoordigers van diverse werven, GAB's, tech nische scholen en beroeps onderwijs en allerlei instan ties, die op de een of ande re wijze bemoeienis hebben met de vorming en opleiding van jongeren. De heer Wilton verwees in zijn toespraak naar hetgeen prof. J. D. van Manen vorig jaar op de scheepsbouw- oriëntatiedag gezegd heeft. „Wat betreft die toekomstige scheepsbouw is het waar schijnlijk beter om te spreken van drijvende voorwerpen. Dat is een wijds begrip en ik denk daarbij alleen maar even aan de offshore". Vervolgens kwam aan het woord de heer H. Pontier, secretaris van de Stichting Bemetel (Bedrijfsopleiding Metaal- en Electrotechnische Industrie). Spreker hield een inleiding getiteld: plaats leer lingwezen in het zogenaam de participatie-onderwijs. Hij ging daarbij met name in op het te ontwikkelen participa tie-onderwijs en de mogelijke plaats daarin van de huidi ge opleidingen, die op het leerlingwezen gestoeld zijn. De heer Pontier wees op het feit, dat het participatie on derwijs nog met ontzettend veel onzekerheden omringd is. „Vanuit dat oogpunt be zien, is het bijzonder moeilijk om de huidige beroepsoplei dingen daarin een goede plaats te geven". Praktijk Als tweede gastspreker trad op de heer ing. H. Stibbe, on derwijsdeskundige van de Vereniging voor de Metaal- en de Electrotechnische In dustrie FME. Met zijn inleiding getiteld: de onderneming en de vakopleiding voor jeugdi gen, ging hij in op de ver anderingen, die zijn opgetre den in de practische uitvoe ring van de praktijkopleiding volgens het leerlingwezen. Daarbij sneed hij enkele ac tuele onderwerpen aan, die hierop betrekking hebben, 's Middags werd de bijeen komst voortgezet. De geno digden kregen nu de gele genheid naar aanleiding van de twee inleidingen vragen te stellen aan en te discussië ren met de heren Pontier en Stibbe. Daarna volgde een bezoek aan de Bedrijfsschool Wilton- Fijenoord. De studiedag werd afgeslo ten met een rondvaart door de Rotterdamse haven. Aan boord grepen de deelnemers de gelegenheid aan om met elkaar van gedachten te wis selen over de onderwerpen van de dag, die voorlopig nog een onduidelijke materie vormen. Toespraak van de heer Wilton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 21