Fijenoord product uit 1876 doet nog steeds dienst in Delfzijl Punti: veiligheid 20 Werk nooit op goed geluk, werk veilig Prettige Kerstdagen en een goede jaarwisseling wensen wij u toe, waaronder we me de verstaan: het geluk van een minimaal aantal bedrijfs- thuis en verkeersongevallen. Hierbij hebben wij een zekere dosis geluk nodig. Geluk, een onmisbare factor, en toch mogen we hierop nooit rekenen, omdat deze factor nu eenmaal onbereken baar is. Wij weten n.l. nooit wanneer dat geluk ons in de steek laat. Toch doet men dit maar al te veel, hoewel men er zich niet altijd van bewust is. Wij wensen elkaar veel ge luk, dadelijk met de jaarwis seling geven we elkaar de hand en zeggen dan: „een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar". Dat geluk wen sen we elkaar en gunnen het elkaar, maar het mag geen reden zijn om met een onvei lige werkmethode door te gaan. De gedachte, dat het krijgen van een ongeval een bewijs is van onveilig werken, gaat niet altijd op. WEES VOORZICHTIG 0QK een leven is Maar de opvatting, dat het niet overkomen van een on geval een evengroot bewijs is dat iemand veilig werkt, moet ook worden bestreden. Want de man kan „geluk" hebben gehad. Wij moeten proberen om ten aanzien van het ontstaan van ongevallen op ons werk, thuis en in het verkeer, deze onmisbare geluksfactor zo klein mogelijk te doen zijn. Dit betekent dat wij door ons veiligheidsgedrag de risico's zoveel mogelijk verkleinen en daardoor binnen redelijk aan vaardbare grenzen houden. Waarom? Daarom! Per jaar vinden in de bedrij ven ruim 200 ongevallen plaats met dodelijke afloop. In en om huis (in ons privé- leven dus!) ruim 2400 per jaar. In het verkeer 2800. En om het compleet te ma ken komen per jaar in Neder land ruim 500 mensen door verdrinking om het leven. Allemaal gevallen waar het geluk verstek liet gaan. We geven elkaar de hand, we wensen elkaar goede Kerstdagen, we gunnen elkaar geen ongevallen. Laten wij al len proberen dat deze wen sen in vervulling mogen gaan en dat wij geen deel uitma ken van de ongevallen-statis tiek van 1977. De Veiligheidsdienst A.P. Hier volgen nog een aantal vuistregels ten aanzien van het afsteken van vuurwerk HOE GEBRUIK JE VUURWERK 1. Bewaar het vuurwerk in een gesloten doos, liefst van metaal (bijv. een koektrommel). 2. Bij gebruik de stukken vuurwerk één voor één uit de doos halen en tel kens de doos weer slui ten (opdat 't brandende vuurwerk niet op de ge opende doos kan vallen). 3. Uit bovenstaande volgt al vuurwerk NOOIT be waren in broek- of jas zak 4. Geen vuurwerk in han den van kleine kinderen of van anderen, die er niet mee om kunnen gaan Laat een oudere de lei ding nemen als kinderen vuurwerk willen afsteken en ervoor zorgen dat dit op een verantwoorde manier gebeurt. 5. Vóór het afsteken de ge bruiksaanwijzing op de verpakking lezen. 6. Leg het vuurwerk in de gewenste richting (houd daarbij rekening met brandbare zaken in de omgeving, zoals strooien daken, dieren, motoren enz.) en met de moge- „Als bouwwerf zijn wij er bij zonder trots op een product te hebben geleverd, dat zich na een eeuw nog in een zo'n goede staat bevindt als uw lijkheid, dat plotseling mensen of dieren te voorschijn komen (uit een deur of raam, een hek, een pad enz.). 7. Ontsteek vuurwerk op armlengte afstand, houd het niet in de hand, wend het gezicht af en steek het aan met een gloeiende lont, (bijv. een sigaret) geen vlam ge bruiken ga daarna on middellijk achteruit. 8. Vuurpijlen worden voor afsteken rechtop gezet, in de grond of in een fles die met zand is ge vuld. Pas op meestal vallen zij terug op de grond met een branden de klont materiaal aan de stok. 9. Vuurwerk, dat de eerste keer niet is afgegaan, mag nooit een tweede maal worden aangesto ken. 10. Gooi nooit met vuurwerk naar andere mensen of dieren 11. Houd dieren binnens huis, uit het gezicht en het gehoor, wanneer vuurwerk ontstoken wordt. 12. Knoei niet met vuurwerk en probeer niet zelf vuurwerk te maken. VEEL PLEZIER A.P. internaatschip „Abel Tas man". Het lid der directie van Wil- ton-Fijenoord, de heer ir B. Wilton, stak zijn trots niet on- ,,Abel Tasman" ex-,,Bonaire eeuw oud

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 22