HMS Wilton bezocht weer Vlaardingen Uitreiking van 151 diploma's aan 88 leerlingen van de Bedrijfsschool verliep vlot Vorming en opleiding 22 Evenals dit in 1974 het geval was, heeft de Britse mijnen- jager HMS „Wilton" een be zoek gebracht aan Vlaardin gen. Dit gebeurde eind ok tober jl., toen het schip lig plaats koos aan de kade van de Koningin Wilhelmina- haven. Hei lid der directie, de heer ir B. Wilton, stak ook ditmaal een beleefdheidsbezoek af bij de commandant. Al eerder schreven wij in het WF-Nieuws over dit geheel uit „glass reinforced plastic" gebouwde schip, dat zijn ba sis heeft in de buurt van Porthmouth, onder de rook waarvan het plaatsje Wilton ligt. „In de jaren dertig droegen de toen heersende moeilijk heden een materieel karakter; de hedendaagse problemen liggen naar mijn smaak meer in het geestelijke of mentale vlak". Deze stelling poneerde het lid der directie de heer ir B. Wilton, dinsdagavond 16 november jl. Dat was tij dens de jaarlijkse diploma uitreiking aan de geslaagden van de Bedrijfsschool, die in 1976 hun examen hebben af gelegd. Het ging om liefst 88 leerlin gen, die bij elkaar 151 diplo ma's hadden vergaard. Voordat de heer Wilton zijn toespraak hield, heette de heer Valk, chef Vorming en Opleiding, de talrijke aanwe zigen, onder wie alle denk bare instanties uit de onder wijswereld en het daaraan vertakte overheidsapparaat van harte welkom. De heer Wilton stelde in zijn speech centraal het knokken om een diploma te behalen. „Het gaat erom je constant te kunnen concentreren. Ik weet uit persoonlijke ervaring hoe moeilijk het is tijdens je studie weerstand te bieden aan de verleiding om je aan dacht aan andere za ken te geven. Maar je wilt doorzetten: de studie afma ken. Dat vraagt om een ze kere innerlijke vechtlust". Veranderen Hij ging in op het feit, dat men tegenwoordig niet altijd zijn leven lang zijn vak blijft uitoefenen, zoals dat geleerd is. Vakken veranderen qua in houd steeds sneller in deze tijd. En voorts: „Door het leven loopt als het ware een rode draad. Een mens stuit tijdens zijn leven altijd weer op te leurstellingen. Dat vraagt om Toespraak van de heer Blommers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 24