Gepensioneerden vermaakten zich kostelijk in De Doelen 25 wichten van deze werkstuk ken waren reden, dat een ploeg Bedrijfsschool-leerlin- gen onder leiding van de heer C. Stam gastvrijheid kreeg in de Scheepsbouw- loods. Op de afschrijftafels via de brandmachines en ver volgens in de C-hal werd ruim 7 ton staal verwerkt. Het resultaat mag er zijn, zo als de foto's laten zien. Beide onderdelen werden be gin augustus j.l. verscheept naar de werf De Groot en Van Vliet in Slikkeveer, waar de ombouw met alle toege leverde scheeps- en machi ne-onderdelen heeft plaats gevonden. Eind oktober is het schip ver sleept naar Rotterdam, waar de „Buffel" een vaste lig plaats heeft gekregen in de Leuvehaven. Daar vindt de verdere inrich ting als museumschip plaats. W. Bijlo Trots poserend bij de schoorsteen grootste deel van zijn bestaan dienst gedaan. Daaraan dankt het na ruim 100 jaar zijn puntgave casco en zijn nog gedeeltelijk onveranderd interieur. In 1896 werd het schip om gebouwd van oorlogsschip tot logementschip. Het was toen in Hellevoetsluis op nieuw in dienst gesteld om jongens in opleiding tot ma trozen te huisvesten. Op steeds wisselende plaatsen heeft de „Buffel" deze funk- tie vervuld, totdat de Marine begin 1973 haar oudste oor logsschip definitief buiten dienst stelde en overdroeg aan de gemeente Rotterdam. Als dépendance van Neder lands oudste scheepvaart museum, het Maritiem Mu seum „Prins Hendrik" in Rot terdam, zal de bejaarde, zo veel mogelijk hersteld in zijn oude glorie van ramtoren- schip, volgend jaar aan het derde deel van zijn lange De nieuwe Buffel loopbaan beginnen. Als mu seum van de stoomvaart kiest het dan ligplaats in de Rotter damse Leuvehaven: 'n schit terend voorbeeld van indus triële archeologie, een mari- tiem-historisch monument zonder weerga in Nederland. De verbouwing, restauratie en inrichting tot museumschip zijn mogelijk geworden door de enorme medewerking van vele industrieën, instellingen en particulieren in en om Rotterdam. Medewerking in financiële zin, maar ook door daadwerkelijk onderdelen te bouwen en te repareren voor schip en machines. Ook Wilton-Feijenoord heeft hierbij zijn bijdrage geleverd. De Bedrijfsschool werd be last met de bouw van koel kast en schoorsteen aan de hand van herziene tekenin gen. Een opdracht, die met veel enthousiasme werd aan gepakt. De grote afmetingen en ge- In een propvolle De Doelen in Rotterdam hebben de ge pensioneerden van Wilton- Fijenoord een bijzonder ont spannende, prettige middag beleefd. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse speciaal voor dat doel belegde bijeenkomst die dit keer plaatsvond op donderdagmiddag 28 oktober jl- D'e in zijn openingswoord ge- uitte wens van de heer A. van den Bosch veel plezier te mogen beleven, ging zon der moeite in vervulling. Daarvoor deed uiteraard con ferencier Tonny Leerink zijn uiterste best. Het ging hem dan ook opperbest af: met steun in de rug van het kwar tet van Wim Koens, dat deze Koffie en een rokertje in de pauze

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 27