EXPOSITIE Gré Kooyman Sjaal verloren Bekend ri n 26 Veel luister- en kijkgenot in De Doelen middag voor de muzikale om lijsting zorgde. Het bekende accordeonduo de „Frontalinies" kreeg de zaal gezellig aan het mee deinen op de vrolijke klan ken uit hun virtuoos bespeel de instrumenten. Dat zij we ten wat muziek maken is leidt geen enkele twijfel. Lenig Internationaal bekend zijn de „Crockson" uit Vlaardingen. Zij noemen zich cascadeurs, doch in wezen zijn het knap pe acrobatische clowns, die voor dolle pret zorgen. Be wondering voor hun lenigheid en hun optreden in zijn to taal. Dorien Mijksenaar en Perry Cavello brachten een aantrekkelijk „café chan- tant" uit de dertiger jaren. Natuurlijk waren de liedjes van Louis Davids rijkelijk in het repertoire vertegenwoor digd, terecht overigens. Het klaterend applaus was op zijn plaats. Het was genoegelijk luisteren en meezingen, vooral met het bekende „Hit- tepetit, hittepetit Dorien Mijksenaar schroom de niet het publiek op lieftal lige manier te benaderen door gezellig deinend de zaal in te komen. Ook haar kostelijke optreden als sou brette in „Tararaboemdiejee" viel in fijnbeproefde smaak van dit dankbare publiek, dat natuurlijk volkomen „in" was bij 't liedje „De kleine man met zijn confectiepakkie an" en „Als je voor een dubbeltje geboren bent Een brokje heimwee of nos talgie naar vroegere jaren vulde aanvankelijk aarzelend, maar later volmondig, de stampvolle zaal. Bulderen Die „menselijke vulling" bul derde na de pauze helemaal van het lachen tijdens het optreden van de muzikale clown-achtige Mini en Maxi. Een duo dat kostelijk als geestelijken vermomd het pu bliek op allerlei manieren weet „mee" te krijgen. Denk slechts aan die „act" met de piano en viool, kostelijk...! Zo kan men trouwens deze hele bijeenkomst met één woord beschrijven: Kostelijk. Tijdens de bijeenkomst voor gepensioneerden op 28 okt. jl. in De Doelen is de heer J. G. Noordam zijn zuiver wollen boufante of sjaal van 135 cm lang en bijna 30 cm breed kwijtgeraakt. Hij had deze in de mouw van zijn jas gedaan. Indien iemand dit kledingstuk heeft gevonden, verzoeken wij deze eerlijke vinder dit te doen toekomen aan J. G. Noordam, Langenhorst 71, Rotterdam (Zuidwijk). Mevrouw Gré Kooyman uit Rotterdam heeft in Galerie Trefcentrum aan de Gen. v. d. Heydenstraat 40 in Rotterdam van 16 oktober t/m 1 novem ber j.l. een ruime keuze uit haar overvloedig werk geëx poseerd samen met beeld houwwerk van Bert Bender. Zij is oud-werkneemster van Wilton-Fijenoord, waar zij 22 jaar geleden op de calqueer afdeling begon. In die tijd werden de potloodtekeningen door meisjes in inkt gezet tekeningen dus die van de tekenkamer kwamen. Dat be tekende heel precies werk. Later kreeg zij werk op de tekenkamer pijpleidingen, ty pisch geduldwerk. Na enige tijd werd zij ook uitverkoren om gedenkboe ken en oorkonden te calligra- feren. Toen zij ging trouwen, beëindigde zij haar dienst betrekking met Wilton-Fije noord, maar de relatie tussen haar en het bedrijf bleef voortduren. In voorkomende gevallen calligrafeert zij nog steeds voor de Schiedamse werf. Ook waar het de ge tuigschriften voor de jubila rissen betreft. Mevrouw Kooyman is nu een huisvrouw, die als calligrafe een zekere bekendheid heeft verworven. Aangezien de monniken in de Middel eeuwen vóór het uitvinden van de boekdrukkunst zich druk bezighielden met het van de boekdrukkunst zich schoonschrijven van boeken Fraaie Ikoon van mevrouw Kooyman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 28