Dierenambulance Ouders kaartten gezellig na over uitwisseling van Britse- en WF-jongeren 27 en andere teksten, kreeg haar expositie de naam „Monnikenwerk anno 1976". Het calligraferen op zich heeft niet alleen geleid tot deze naamgeving, waaruit veel geduld van deze kunste- naresse blijkt, maar even zeer het feit, dat zij zich uit oogpunt van vrijetijdsbeste ding intensief bezighoudt met het vervaardigen van ikonen en miniaturen, die uiteraard op het leven uit de Middel eeuwen aansluiten. Hetgene dat mevrouw Kooy- man op genoemd gebied presteert is zeer de moeite waard. Haar creatieve drang heeft haar gebracht tot een hobby, die wat kwaliteit be treft het predicaat amateuris me ver te boven gaat. De opening van de expositie werd ingeleid met een kort klankbeeld over het onder werp, waarover de expositie handelt. Deze dia-serie is door haarzelf, samen met haar echtgenoot en dochter samengesteld. De exposities in 't algemeen, die door de Galerie worden verzorgd, vinden plaats op niet-commerciële basis. Zij worden mede mogelijk ge maakt door de inspanningen van mevrouw N. H. M. Franse- Hutung, die voor de organi satie zorg draagt. Men is van oordeel, dat juist mensen als bovengenoemde kunstenaars met hun werk op de een of andere manier in de open baarheid moeten kunnen tre den. Het Trefcentrum wordt geco ördineerd door de heer A. van As. Het is een vorm van een Stichting, waarop even eens niet commerciële basis buurtbewoners toneel kunnen spelen, vrijetijdsbestedingen voor gehandicapten plaats vinden en vergaderingen wor den gehouden door bijvoor beeld „Bijstandtrekkers" enz. VORMING EN OPLEIDING BEDRIJFSSCHOOL De afdeling Schiedam van de Vereniging voor Dieren bescherming ontving op woensdag 10 november haar schitterende dieren ambulance terug uit „han den" van.de heer Wilton. De Bedrijfsschool had daarvoor deze mooie, ruime station car, een geschenk van Auto- Maatschappij Vink Co. mo gen veredelen door het achterste gedeelte in te rich ten als een echte ambulance. Dit betekende het inbouwen van een brancard op sleden en een gedegen afscheiding, omdat de Dierenbescherming van de gedachte uitgaat dat niet elk gewond dier zich vrij willig zal laten behandelen en vervoeren. Deze auto-technische bij drage werd verzorgd door de Scheepsbouw-leraar, de heer P. van Bokkum en drie van zijn leerlingen Hans Splun- ter, Theo Kloosterman en Ari Hartweg. Deze „technici" wa ren dan ook aanwezig toen de heer Wilton de dierenam bulance teruggaf aan de heer P. A. J. Broeders, voorzitter van de Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming. Ook de beheerder van het Dierenasyl, de heer Klaasse, was hierbij tegenwoordig. De aanbieding verliep evenals de verbouwing vlekkeloos, omdat de betrokken partijen zich voor deze ideële op dracht van hun beste zijde lieten zien. Valk "Ik hoop, dat jullie iets hebt geleerd van de uitwisseling: een ervaring hebt opgedaan, waaraan je in de toekomst iets kunt hebben". De heer Ir B. Wilton, lid van de directie, gaf op maandag avond 29 november jl. in de kantine Kophaven zijn me ning weer over het uitwisse lingsprogramma, dat ook dit jaar heeft plaatsgevonden tussen jonge WF-medewer- kers en die van de Mersey- side Training Counsel (Liver pool) en East Kilbride and District Engineer Group Trai ning Association Ltd. De WF-jongeren (zes in getal) hebben verleden jaar de Be drijfsschool verlaten en wer ken thans in de productie. Over het uitwisselingspro gramma schreven wij al eer der. Nu, na afloop waren de jon gens met ouders en even tuele verloofdes uiutgenodigd om, na het bezinken van de opgedane ervaringen, gezellig na te kaarten, waarbij punten naar voren kwamen, die een aanzet kunnen geven tot een nog gladder verloop van het programma in de toekomst. Ontspannen De evaluatie vond plaats in een ontspannen sfeer, waar bij de heer Valk optrad als gespreksleider. Hij zorgde er voor, dat het onderwerp van diverse zijden werd benaderd en dat een ieder ruimschoots de gelegenheid kreeg zijn zegje te doen. De organisa tie verliep vlot, mede door toedoen van de heer Van de Geer. Het inzicht, dat de aanwezi gen kregen door de enthou siaste verhalen van de jon geren ("behoudens het eten in Engeland, terwijl de Engel se jonengs hier kilo's waren aangekomenwerd nog op aantrekkelijke manier visueel gemaakt. Jan Hoogerwerf had namelijk voor het eerst van zijn leven een film opgenomen. Die mocht er zijn ook. Vooral zijn kijk op de natuur is zeer ver frissend, waarbij wij niet lou ter denken aan de opname van de kolkende waterval. Leermeester De heer Wilton schetste aan het slot van de avond de be trekkingen van de Neder landse Scheepsbouw en En geland. Dat land is aan het begin van onze eeuw leer meester geweest. "Wij heb ben echter de achterstand ingehaald en zijn op sommi ge gebieden zelfs verder. Aan de andere kant kunnen wij nog veel leren van dit flegmatieke, karaktervolle volk, dat in de geschiedenis door zijn houding altijd blijkt moeilijkheden en problemen te kunnen overwinnen. Ge woon door zich niet zicht baar druk te maken, maar wel door steeds door te gaan, gestadig: van het be gin tot het eind. Ik hoop, dat jullie in die zin iets hebt overgenomen".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 29