30 Rondzendingen waren ook dit jaar weer erg „in" en de uit- name steeg met 20%, zodat dit zonder meer goed te noemen is. Dat niet alle leden tevreden waren over de zendingen is be grijpelijk, omdat we moeten af wachten wat de h.h. inzenders ons sturen. Het verkrijgen van behoorlijke boekjes wordt ieder jaar moeilijker, zodat onze op roep aan de leden zoveel mo gelijk goede boekjes in te zen den van kracht blijft. De nieuwtjesvoorziening wordt ieder jaar groter. Dit is wel be grijpelijk, omdat velen ertoe overgaan om naast N.O.G. een ander gebied te gaan verzame len, wat dan weer tot gevolg heeft, dat ook van dat gebied tot een abonnement wordt over gegaan. Over het algemeen is dit verzamelen goedkoper als men zich beperkt tot de wat minder courante landen, zoals Skandinavië, Oostenrijk, Italië, Spanje, Engeland, Ierland en Oost-Europese landen. Veelal raakt men door gebrek aan geldmiddelen uitgekeken op N.O.G. Er is nog een mogelijk heid in de hiervoor genoemde gebieden met beperkte geldmid delen een aardige verzameling op te bouwen. Veilingen werden dit jaar slechts éénmaal gehouden, ook al om dat er uit de leden geen kavels werden aangeboden. Wij hopen dat hierin spoedig verandering komt, zodat wij weer minimaal twee veilingen per jaar kunnen houden. Dan willen wij onze buitenleden nogmaals op het hart drukken hun bijdrage iedere maand voor de 10e over te maken, daar onze begroting is gebaseerd op deze inkoms ten. Het niet op tijd storten (of zoals sommigen doen, steeds iets later) maakt dat wij aan het eind van het seizoen niet aan onze verplichtingen kunnen vol doen. Tot slot willen wij de Direktie, Hoofdbestuur en leden een pret tige Kerst en een goed 1977 toe wensen. Het Bestuur. GEMENGD KOOR „WILTON-FIJENOORD" Het afgelopen jaar is er één geweest, waarin de geleidelijke opleving in ons koor merkbaar is geworden. De stemverhoudingen in de par tijen en vooral het repetitiebe- zoek zijn verbeterd. De vereni gingsfeer is goed. Daar de heer Koetsveld wegens te drukke bezigheden, zijn ont slag heeft moeten nemen, heeft er een dirigenten-wisseling plaats gevonden. De muzikale leiding is nu in handen van Me vrouw Van Bommel. Het laat zich aanzien, dat dit geen terug slag op de prestaties van het koor zal hebben. Er wordt pret tig en met animo gerepeteerd. Het koor is opgetreden op 22 april te Schiedam en op 20 mei te Oisterwijk. Het op 30 septem ber geplande concert te Delft kon wegens een administratieve fout van het ,,St. Joris Gasthuis" niet doorgaan. Wij prijzen ons gelukkig, dat de toehoorders bij onze concerten steeds veel waardering toonden voor de kwaliteit van het koor. In studie is genomen „Jeruzalem, Jeruza lem" uit de opera I. Lombardi van Guiseppe Verdi geen ge makkelijke, doch wel prettig in het gehoor liggende muziek. Op 16 december zal door het koor, met medewerking van een orkestje bestaande uit 13 musici, een Kerstconcert te Rotterdam worden gegeven en 15 april 1977 zal medewerking worden ver leend aan een door de Stich ting „Schiedamse Gemeen schap" te organiseren concert van gezamenlijke koren. Het vergroten van ons ledental blijft ons streven: hoe groter koor des te meer mogelijkheden. Onze hartelijke dank aan Direk tie en Hoofdbestuur voor hun steun, over het afgelopen jaar. Tevens maakt het bestuur van het Gemengd koor „Wilton- Fijenoord" van deze gelegen heid gebruik, de Direktie, Hoofd bestuur, Zusterverenigingen, Di- rigente en Leden een Prettige Kerst en een Voorspoedig 1977 toe te wensen. Het Bestuur. JAARVERSLAG HARMONIE WF Het jaar 1976 is bijna ten einde. Een overzicht hiervan te mogen geven is, indien het een succes en vruchtbaar jaar is geweest, een prettige bezigheid. Voor wat de Harmonie betreft is het een werkzaamjaar geweest. Alle on derdelen hebben hetzij geza- melijk of apart een bijdrage ge leverd tot groter bloei van onze Harmonie. Dit was mogelijk door de inspanning van ieder lid. Het is beslist niet mogelijk alle activiteiten, waaraan medewer king is verleend, uitvoerig te vermelden. Wij beginnen met het orkest. Dit verleende op 29 februari muzi kale medewerking bij de doop van de Sea Lion I. Traditiegetrouw werd vóór de vertoning van het WF-Journaal op 17 en 23 maart door de Har monie gemusiceerd in de „Doe len" te Rotterdam. Vervolgens werd op uitnodiging van de Oranje vereniging „Ko ningin Wilhelmina" te Wassenaar op 30 april medegewerkt aan de taptoe aldaar. Dit is voor de Harmonie en Tamboerkorps een groot succes geworden. Op 20 mei werden door ons de deelnemers van de avondvier daagse muzikaal ingehaald en begeleid naar het eindpunt de Sporthal „Margriet" te Schie dam. Op 27 mei hebben wij medewer king verleend bij de opening van de festiviteiten ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan der Hockeyclub „ASVION" te Schiedam; 9 juni waren wij bij onze zustervereniging de afd. Voetbal WF in verband met de feestelijke uitreiking van de prij zen van de nederlaagserie, die door hun was uitgeschreven. Op 28 augustus heeft het orkest met tamboers een geslaagd con cert verzorgd in de tuin van het Gemeentelijk Ziekenhuis te Schiedam. Dit werd door de pa tiënten bijzonder op prijs ge steld. Door de afd. Muziek der Schie damse Gemeenschap werd op 2 oktober een stertocht georga niseerd. Hieraan heeft ook de Harmonie haar medewerking verleend. De maanden novem ber en december stellen ons nog enkele activiteiten in het vooruitzicht. Dit is vpor wat de verrichtingen betreft van het orkest. Onze Tamboers hebben ook dit jaar van zich doen spreken. Bij alle buiten optreden van het or kest verleenden zij ook hun me dewerking en zij hebben tot het slagen van het geheel hun steentje bijgedragen. Afgezien hiervan hebben zij twee opmerkelijke prestaties ver richt door op twee concoursen een schitterende 1ste prijs te behalen. De eerste tijdens het concour te Heemskerk bij „Kla roen 76" en de tweede tijdens het Drumfestival „Fanfare 76" te Schiedam, u heeft uitgebreid het verslag over deze concour sen kunnen lezen in de oktober- uitgave van het WF-Nieuws. Zo ziet u dat ook ons Tamboers korps leeft en bloeit. Tot besluit de verrichtingen van onze jeugd. Dit onderdeel van onze vereniging heeft ook dit jaar weer diverse activiteiten ontplooit. 10 April een concert in onze Bedrijfsschool tot besluit van de openbare les; 25 april een con cert in het Dienstcentrum „Vier Molens"; 26 augustus een concert in het Dienstcentrum „Woudhoek"; 2 september werd in het bejaardentehuis „De Harg" een concert verzorgd. Al deze concerten zijn door de aanwezigen bijzonder gewaar deerd. Ook de jeugd heeft in november nog aan enkele acti viteiten meegewerkt. Er is voor januari 1977 een aan vraag voor een concert. Zo ziet u, dat de oudste van onze personeelsvereniging nog niet aan rusten denkt. Een brui sende activiteit in alle gelederen is hier te merken. Dat dit mogelijk is, komt door dat wij beschikken over een uit stekend team van leiders, t.w. onze dirigenten de heren G. D. Fokkema en J. J. Hardonk. Onze Instructeur/Maïtre, de heer H. Meijer, van ons Tamboerkorps. En dan de onvolprezen heer Wim Vos voor onze jeugd. Wat deze man presteert is in één woord fantastisch. Onvermoei baar stuwt hij de jongens en meisjes naar een grote prestatie. Aan het eind van ons verslag gaat onze bijzondere dank uit naar de Directie voor de mede werking aan ons verleend. Ook het hoofdbestuur danken wij voor hun medewerking in het afgelopen jaar. Mogen wij vanaf deze plaats als bestuur de Directie, Hoofd bestuur en leden van onze zus terverenigingen, alsmede de le den en hun huisgenoten van de Harmonie een bijzonder geluk kig en voorspoedig 1977 toewen sen. Het Bestuur. SUKSES HARMONIE WILTON-FIJENOORD De Harmonie heeft op zaterdag 6 november j.l. met groot suk- ses deelgenomen aan een con cour te Sliedrecht. Dit concour was georganiseerd door de afd. Zuid-Holland van de K.N.F. Uitkomende in de Vaandel af deling van deze organisatie (de hoogste in Nederland) werd als verplicht werk uitgevoerd, Rhap- sodie for Band opus 42a van C. Frid. Hiervoor werden behaald 156 punten. Het vrije of keuze werk was de Ouverture For Fun van Henk van Lijnschooten. De uitvoering van dit werk werd door de jury beoordeeld met 158 punten. In totaal dus 314 punten, en dit betekende een eerste prijs. In dien men weet dat een minimum van 144 punten nodig is voor eerste prijs per uitgevoerd werk, ziet u dat de Harmonie hier ruimschoots is overheen ge gaan. Een resultaat waar wij bij zonder trots op mogen zijn. Dit resultaat is bereikt door de grote inspanning welke de le den hebben opgebracht, en door de vakkennis van onze dirigen ten de heren G. D. Fokkema en J. J. Hardonk. Een bijzonder compliment is ze ker op zijn plaats voor twee

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 32