ELINGENO :ICIELEME DEDELING :nofficie Schip verloor groot stuk van het roer UtLtMtUj -MFHFI INd Officiële mededelingen 4 constructiedelen al een heel eind gevorderd. Dit laatste werk is veel omvattend, want o.a. alle doorgesneden huid platen en schachten met de aangrenzende pijpen, trap pen, ventilatiekokers, elek trische kabels enz., vormen het hart van het schip. Bo vendien zullen er aan bak boordzijde nog 2 hydraulisch bediende deuren, de op- en afritten, ingebouwd worden, vla welke de trailers geladen en gelost worden. De luxe auto's kunnen de bovenruimte bovendien van uit het onderste autodek be reiken via een scharnierende klep of „ramp", maar voor de trailers is deze voorzie ning niet toereikend. Zoals reeds genoemd werd de stabiliteit en het draag vermogen van het schip ver groot door het aanbrengen van tanks of zijkasten. Ca. 20 secties met een totaal gewicht van ca. 120 ton wor den tegen de bestaande scheepshuid gemonteerd en nadien worden de scheeps- pijpsystemen weer aange past. Transport Omdat vanwege de grote hoeveelheid benodigd mate riaal, onder andere voor ver sterking van de scheepscon- structie ter plaatse van on derste autodekruimte, een goede transportweg nodig was, werd in het dok een verbinding tussen wal en schip gemaakt. Hierover en via de hekdeur van het schip konden de materialen met transportwagens aangevoerd worden. Met vorkheftrucks en Hijsters werd het mate riaal op z'n uiteindelijke be stemming gebracht. Om geen stagnatie aan de werkzaam heden bij de boeg te veroor zaken, de afrit aldaar werd gerepareerd en de boegdeur vernieuwd, werd niet de voor opening voor transport ge bruikt, maar werd het schip „achterstevoren" gedokt. Met 't opvijzelingswerk is de reeds aanwezige know-how van WF aanzienlijk „opge krikt", Daarom zien èn de rederij èn WF de komst van het zusterschip „Stena Dani- ca" ook met vertrouwen te gemoet. Ook veel werk aan het "electrisch De „Canadia Bridge", een 120.000 dwt bulkcarrier van de Britse Bibby Lines, verloor door het aan de grond lopen het grootste deel van haar roer. Bovendien liep het schip schade op aan de schroef. De hiermee verband houden de omvangrijke reparatie werkzaamheden werden door ons uitgevoerd in dok 8. Benoeming Wij delen u hierbij mede, dat met ingang van 25 oktober 1976 de heer F. C. Kegel werd aangesteld tot chef van de afdeling Houtbewerking, afd. nr. 1500. Hij zal als zodanig recht streeks ressorteren onder de heer M. C. Oranje, bedrijfs leider van de afdeling Mon tage, hoofdafdeling Nieuw bouw, en telefonisch bereik baar zijn onder nummer 3560 of 3562. De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1976 | | pagina 6