13 Personalia 16-3-1977 3-6-1977 3-6-1977 kan worden. Hoe, dat weten we nog niet". Kritiek Hij ging nog in op de kritiek, die men wel hoort op het verlenen van Koninklijke Onderschei dingen. "Er zijn nu eenmaal mensen, die eigenlijk alles wil len omver halen. Maar wij ge ven elkaar toch eigenlijk het hele jaar onderscheidingen in de vorm van attenties. Zo'n ge baar bijvoorbeeld als iemand speciale verdienste heeft ge had voor de voetbalclub-en zo meer. Je vindt het in elk poli tiek-, economisch- of cultureel systeem. Het is een goede zaak, dat wij in Nederland de Koninklijke Onderscheidingen kennen, want heeft de voorzit ter van de Tweede Kamer niet een keer gezegd: als wij mor gen een republiek zouden wor den, zou de Koningin onmid dellijk de eerste president zijn". De burgemeester kon zich indenken, dat er mensen zijn, die geen onderscheiding wil len. "Die mening moeten wij respecteren, zoals er even zeer respect dient te zijn voor diegenen, die wél een onder scheiding willen aanvaarden. Het gaat hier om verdraag zaamheid. Wij Nederlanders lezen graag anderen de les. Dat mag ook wel, maar dan dienen wij vooral ook respect te hebben voor andere menin gen. Tegen de achtergrond van deze proporties gezien wil ik gaarne de Koninklijke On derscheidingen uitreiken". Gelukwensen Na deze officiële daad sprak hij zijn gelukwensen uit, waarbij hij betrok de directies, de O.R. en eigenlijk het gehele perso neel. De heer Lems besloot met: "Laat dit een aansporing zijn voor hen met een 25-jarig dienstverband om ook de 40 jaar vol te maken". ras In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande da ta eervol ontslag verleend aan: J. J. Schenke Constr.groepsl. J. Goedhart ass. bedr. I 7-5-1977 J. W. de Jong ass. Afd. baas 7-5-1977 H. Huijken ijzerwerker W. G. Schell brander Gepensioneerd per 7 mei 1977 J. Goedhart Assistent bedrijfsleider, Bedrijfsleiding Lasloods, Afdeling Nieuwbouw J. W. de Jong Assistent Afdelingsbaas, Afdeling Klein Machinaal MF I Algemene Werktuigbouw Toespraak door burgemeester Lems Het uitreiken van de Koninklijke Onderscheidingen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 15