Veiligheidsschoenen Punti: veiligheid kijk waar u loopt Ideeënbus Idee 1303,1304,1305,1308. 14 Was het maar waar! Ja, het zou echt wel "punt één zijn, indien alle medewerkers datgene zouden doen wat met het oog op veilig werken verwacht mag worden. Ter overtuiging onderstaand een aantal ongevallen uit de rapporten van de veiligheids dienst. Bij werkzaamheden aan een as, is een tegen de as staande pijp omgevallen op de rechter eerste teen. Verwonding en kneuzingen rechter eerste teen. Droeg geen veiligheidsschoenen. (Geen commentaar, ik denk aan de bekende ezel). Bij het neerzetten van een lad der en het beklimmen daarvan, gleed de ladder onderuit. Ge troffene viel en klemde zijn hand. Kneuzing rechter hand. Waarde vriend, hebt gij de overtuiging dat de ladder goed is neergezet? Bij het monteren van een ma chine-onderdeel met sleutel uitgeschoten. Zwelling grondgewricht rech ter duim. Uit het onderzoek bleek, dat getroffene met een uitgesle ten sleutel aan het werk was. Geen wonder, zo te werken roept eon ongeval op. Getroffene liep achteruit met een trekwagen en viel achtero ver doordat hij tegen een hoek- staal liep. Wond achterhoofd, bloeduit storting en misselijk. Op die manier kan men niet zien waar men loopt en neemt men onnodig risico's. Getroffene nam een rooster weg van de huid van een schip, de schoor, die er onder stond viel op de linkervoet. Kneuzing linker voetrug. Denk aleer gij doende zijt en doende denk aan veiligheid. Tijdens het metaaldraaien me taalsplinter in het rechter oog geraakt, (geen bril). Een kapotte bril kan vervangen worden, maar niemand kan U het licht in uw ogen terugge ven. Tijdens het hechten zijn laskor- rels in de mouw gevallen, (brandwondjes en infectie). Indien getroffene dit direct in de verbandkamer had laten verzorgen inplaats van een paar dagen later, was het waar schijnlijk geen infectie gewor den. Iemand maakte een pijp los. De pijp sloeg om op het hoofd van een collega. Met een beetje goede wil was de pijp te borgen waardoor het leven van bedrijfsgenoten niet in gevaar wordt gebracht. AP. Veiligheidsprijs In 1977 wordt voor het 3e achtereenvolgende jaar door de "van Calcar Assurantie Groep" een veiligheidsprijs uit geloofd, groot f 10.000,-. Dit voor degene, die in het lopen de jaar en vóór 1 december 1977 de meest waardevolle bijdrage levert tot verhoging van de veiligheid van mens en/of goed in de bedrijven en in de door bedrijven beïnvloede sectoren van de samenleving. Inzenders, die ook in groepsverband mogen inzenden, zijn vrij in de keuze van hun onderwerp, mits dit valt binnen de gegeven doel stelling. In de behandeling van het onderwerp kan aandacht worden geschonkén aan b.v. sociale, bedrijfstechnische, fi- nancieel-economische en/of organisatorische aspecten. De voorwaarden voor deelne ming kunt u aanvragen bij de veiligheidsdienst van WF. A.P. Sedert de vorige publicatie werden zeven ideeën beoor deeld. Alle zeven ideeën werden be loond met een totaal aan pre mie van f 825,-. Ingediend door J. J. v. d. L. De ingezonden ideeën hebben allen betrekking op detail-wij zigingen van de constructie van bestaand gereedschap. De detail-wijzigingen zijn van een vrijwel geheel vergelijk baar soort als een destijds ingezonden en "bekroonde" pomp-unit (Idee 1288). Uit waardering voor de vin dingrijkheid en de goede men taliteit een totale premie voor deze ideeën van f 200,-. Idee 1310 Ingediend door A. F. v. d. W. Hulpstuk voor het aanbrengen van dekdragers. Het hulpstuk is eenvoudig van uitvoering en bleek bij de ombouwwerkzaamheden op de beide Stena-schepen goed te hebben voldaan. Het door de inzender ontwor pen hulpgereedschap werkt kostenbesparend en is wel licht voor soortgelijke werk zaamheden toe te passen. Premie: f 335,-. Idee 1311 Ingediend door J. v. Z. Inzender stelt voor om de ruit van een gelaatscherm aan de binnenzijde van het hoofdstel te bevestigen. De kans op het inspringen in de ogen van roet, stof en kleine metaaldeeltjes is hierdoor geringer en komt dus de veiligheid ten goede. Dit voorstel is inmiddels uitge voerd. Premie: f 50,-. Idee 1313 Ingediend door W. J. L. Inzender stelt voor om in plaats van een bronzen loop bus in kruis voor kotterbaar nu een zelf-instellende tonlager met klembus toe te passen. Door deze inmiddels uitge voerde modificatie blijkt de maatnauwkeurigheid te zijn toegenemen, terwijl de kotter baar nagenoeg niet slijt (geen loop-gedeelte door klembus). Het belangrijkste is echter, dat het regelmatig vervangen van een bronzen loopbus is komen te vervallen. Premie: f 240,-. Proficiat aan de inzenders. Heeft u ook een goed idee, wacht niet te lang: in de bus ermee! A.P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 16