m asm t- 4 De heer Meeuwisse kwam ook de heer Wilton de hand drukken teamgeest ging hij dieper in. "Inderdaad ben ik op de Ma chinefabriek onder Fijenoor- ders begonnen. Maar WF is één team geworden. Dat kwam bij de verhogingen van de "Stena"-schepen nog eens duidelijk naar voren, toen de mensen uit allerlei verschillen de afdelingen daar 's nachts als één man aan het pompen waren. Dat heeft toen een vre selijk diepe indruk op mij ge maakt. Wie enig begrip van na tuurwetten heeft, weet dat er toen iets bijzonders is gepres teerd. Die samenwerking van toen duidt op een gezond be drijf met een zekere toekomst. Met zo'n bedrijf kom je door de moeilijkste tijden heen. Een di rectie hier heeft in de achter ban een stevige steun in de rug". Handdruk Tenslotte dankte hij iedereen voor de fijne samenwerking. Tijdens de hierna volgende bedrijf. "Ik ben dan ook diep onder de indruk van wat de verenigingen vandaag hebben gepresteerd. En die team geest is aanwezig. Er is ooit een econoom met een onder zoek bezig geweest om te pro moveren op het onderwerp stakingen bij WF. Hij is gepro moveerd, maar in de disser tatie is nooit helemaal naar vo ren gekomen, waarom men juist bij WF vaak met stakingen begon. Welnu, ik ken de sleu tel: het is de teamgeest op het bedrijf. Onder elkaar moppe ren wij wel, maar naar buiten toe stelt WF zich altijd sterk als team op. Want wij zeggen het als wij het met iets niet eens zijn. Dat betekent ontlading van een stuk spanning. Bij WF kennen wij de luxe te kun nen discussiëren en beseffen meteen ook, dat wij morgen weer met elkaar moeten door gaan. Ik ben dankbaar te we ten, dat u op de oude voet doorgaat, nadat ik het bedrijf heb verlaten". Op het heil van een goede "Tja, dan ga ik nu toch eerder met pensioen dan jij. Wij heb ben elkaar altijd precies ge zegd, wat wij dachten en dat werkt zeer verhelderend. Wij deden dat in het besef met el kaar te moeten blijven door werken". Ook was hij de burge meester dankbaar. "Vroeger wist een burgemeester eigen lijk weinig af van een bedrijf als het onze binnen de gemeente grenzen. Nu is dat anders. In die paar jaar, dat u nu burge meester bent, hebben wij zeer plezierig met elkaar gewerkt. En wat het geschenk onder couvert van de gemeente Schiedam en de overige ge meenten betreft, natuurlijk zal ik gaarne aan het verzoek vol doen een goede bestemming in het Rijnmond-gebied hier voor uit te zoeken. Maar dan wel in overleg met mijn nieuwe Minister", waarbij hij liefdevol naar zijn vrouw blikte. Voor het bazencorps had hij diep re spect. "Zij zitten in een moei lijke positie, maar humor maakt veel goed. Eén van onze oudste bazen onder Bartel Wilton jr., zoon van de oprich ter, werd de Fialve Zool ge noemd. Deze zei altijd: bij God en WF is alles mogelijk. Een beetje oneerbiedig misschien, maar hij drukte toch uit hoe de problematieken bij WF altijd werden en worden tegemoet getreden". Ook zei hij: "In de techniek kun je alles uitreke nen. Met mensen is dat wat moeilijker". En tot de heer Bak ker: "Eén van de redenen, dat er een Personeelsvereniging kon komen, is ook het optre den van onze oud-directeur Van West geweest. Deze is ver over de 90 jaar en hier tot mijn grote vreugde aanwezig. Maar wat betreft de Harmonie, die was er al veel eerder". Teamgeest De heer Wilton vond, dat een personeelsvereniging veel kan bijdragen tot de vorming van een goede teamgeest op het Burgemeester Lems was naar beide recepties gekomen Ook de heer Teschmacher gaf acte de présence Mb

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 6