Eerste bloksectie 809 Achteraf alles zien in de juiste proporties Op vrijdag 29 april is de eerste bloksectie van bouwnummer 809 door de afdeling Montage Nieuwbouw uit de grit/verf- loods vervoerd naar de hel- lingloods en met een trekker en transportwagen op de hel ling geplaatst. Dit is de eerste maal, dat bij WF op deze ma nier gewerkt wordt. Het sectie gewicht bedraagt ca. 50 ton. Aangezien de kraancapaciteit 2x10 ton is, werd daarom van een sectiewagen en trekker gebruik gemaakt. Ir B. Wilton bij jubilea: ook met de liefde voor een be drijf. Achteraf ziet u de dingen in een milder licht, in de juiste proporties. Als je bij een jubi leum alles op een rij tracht te zetten, wat er gebeurd is in het verleden, valt dat niet mee. Maar het moment zelf is iets reusachtigs. Het toont ook, dat u een geweldig stuk inbreng heeft in de Wilton-Fijenoord samenleving. Dat maakt juist WF naar buiten toe als bedrijf zo sterk. U zult ook zien, dat alles, dat vroeger is gebeurd, steeds mooier wordt. U zult over een poosje ook spreken over: die mooie tijd, toen ik jubileerde, let maar op". Hierna ging hij overtot het hou den van de persoonlijke toe spraken tot de 15 jubilarissen met een 40-jarig, de 16 jubila rissen met een 25-jarig en de tweejubilaressen met een 10- jarig dienstverband. Tegen een brander zei hij: "U bent als boorder begonnen en daarna met lof geslaagd voor brander. Wij hebben geen 40 jaar nodig gehad om te weten met wat voor een mens wij te doen hebben". Een zuurstof distributeur was als brander begonnen. "U zit nu bij de gas- en zuurstofafdeling: een rustig type en toch nooit benauwd...! Door de zuurstof!" Hij dankte een projectbaas. "Wij zijn blij met alles wat je voor het bedrijf hebt gedaan. Mevrouw u moet hem zien te houden hoorhij is het waard". Analist "U bent als scheepsmaker be gonnen", zei hij tegen een me dewerker van de afdeling or ganisatie. "Ook was u vertrou- wensanalist, hield zich bezig met werkbesparende omstan digheden en was lid van de O.R. Je denkt zeker nog wel eens aan die F 400,- Een werkvoorbereider-calculator van de Drukkerij kent het bin dervak van haver tot gort. "Tja die vroegere huisdruk kerij van ons is een echte druk kerij geworden. Oh ja pas nog het rijbewijs gehaald, hé? Dat is heel wat moeilijker dan in mijn tijd". Het vak van een electromon- teur werd vroeger aangeduid als het vak van een piereko- ning. "Als ik zeg: u sluit de elec- triciteit al aan als het schip nog moet komen en u haalt het pas weg als het schip al ver trokken is, dan releveer ik ei genlijk in een "nutshell" de problematiek van het vak". Levensloop "U heeft heel wat meegemaakt in uw levensloop door het be drijf", hoorde een ijzerwerker- aftekenaar tegen zich zeggen en een steker/frezer: "U heeft in die machinale bewerking heel wat karweitjes gedaan, fijn zo". Geprezen werd ook een scha ver-steker. "In uw vrije tijd nog veel voetballen. Gezond, dat mag ik horen". En tot een begroter van het projectbureau zei de heer Wil ton: "Als meubelmaker begon nen: een pracht vak. De Sta tendam vergde veel timmer werk, dat kunt u zich nog goed herinneren". Een administrateur ontmoette veel begrip. "U heeft heel wat meegemaakt bij ons. Fijn dat u bent doorgegaan, alhoewel u misschien wel eens denkt, dat een en ander niet was gebeurd als u niet hier had gewerkt". En vervolgens prees hij de toe- "Het is nu mijn laatste sprook je, dat ik u kan vertellen", ver trouwde het lid der directie, de heer ir B. Wilton de jubilarissen op vrijdagmorgen 29 april jl. toe. Hij deed dat tijdens de ge bruikelijke bijeenkomst in de kantine Hoofdkantoor. "Er is een sprookje van Ander sen, waarin een toverspiegel voorkomt. Die spiegel maakt alles, mooi wat lelijk is en omgekeerd. Op een keer wil een duiveltje wel eens weten hoe de spiegel in de hemel werkt. Maar hoe hoger hij de spiegel brengt des te zwaarder wordt deze, tot hij naar bene den valt en in miljoenen stukjes uiteenspringt. Wie zo'n stukje in zijn ogen krijgt, ziet alle mooie dingen lelijk. Ook een jongeman, maar bij een ontwa kende liefde voor een meisje smelten de stukjes van de spiegel uit zijn ogen en ziet hij een en ander weer in de juiste verhoudingen". Overwinnen De heer Wilton wilde hiermee zeggen, dat de liefde alles weet te overwinnen. "Zo is het Een handdruk voor hr. Könemann

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 9