VOETBAL Bazen verloren voor het eerst van de assistenten V. mRk2ce<ees 11 Veiligheidshelmen of -pet ten tegen vallende voor werpen en om het hoofd te beschermen tegen stoten; Haarnetjes, voor vrouwen en langharige mannen; Veiligheidsbrillen in ver schillende uitvoeringen, te gen stof, rondvliegende deeltjes, spatten, hitte- en andere straling; Oordopjes, oorwatjes en oorkappen tegen voor het gehoor schadelijk lawaai; Stofmaskers tegen inade ming van stof; Halfmaskers tegen stof en bepaalde chemicaliën; Gasmaskers tegen agres sieve gassen en chemica liën; Verseluchtkappen tegen stof en giftige dampen; Staalstraalhelmen tegen staalgrit en het bij het staalstralen vrijkomende stof; Tegen zuren bestande ove- alls; Voorschoten, tegen me chanische beschadigingen en spatten; Lasmouwen, tegen' hete vonken en spatten; Werkhandschoenen, te gen scherpe of ruwe mate rialen; Handschoenen, bestand tegen olie, loog en zuur, be stand tegen hitte; - Kniebeschermers, voor mensen die veel knielend werk doen, zoals strate- makers; - Beenkappen en gietkap- pen, tegen hete spatten; - Maliënkolders, voor wer kers in de vleesindustrie, om ze te beschermen te gen hun eigen messen; - Veiligheidslaarzen en -schoenen, licht van ge wicht en voorzien van sta len neuzen, eventueel ook van stalen tussenzolen; - Huidbeschermende zal ven, tegen de inwerking van chemicaliën, voorna melijk op de handen en voor een grondige reiniging bij zeer vuile handen. Wij herhalen het: is eenmaal het besluit genomen in een be paalde sector de ongevallen aan te pakken, dan dienen we de persoonlijke beschermngs- middelen pas in de tweede plaats aan te wenden, namelijk als een technische oplossing onmogelijk of niet afdoende is. Maar daarna komt vaak het moeilijkste probleem: hoe brengen we de werkers ertoe, de juiste bescherming wan neer dat nodig is ook daadwer kelijk te gebruiken? Wat in het ene bedrijf vanzelf spreekt, stuit in het andere bedrijf vaak op grote moeilijkheden. Deze moeilijkheden te overwinnen is een belarigrijk deel van de taak van baas en veiligheidsman. Een deel dat eigenlijk een spe ciaal soort kennis vereist: ken nis ten aanzien van gedrags beïnvloeding, van motivatie. Gelukkig wordt in de laatsteja- ren ook aan deze kant van de zaak meer en meer aandacht besteed in de vakliteratuur. Het bijhouden daarvan vormt dus ook een wezenlijk deel van de veiligheidstaak. Veiligheid op het bedrijf is zekerheid voor het gezin. A.P. Afd. Voetbal De assistent-bedrijfsleiders en de bazen hebben weer eens een voetbalwedstrijd ge speeld. Dat gebeurde recente lijk in mei op fel aandringen van de assistenten. Logisch overi gens, want enkele goede voet ballers onder de bazen zijn kort geleden gepensioneerd. De. assistenten zagen hun kans schoon en daagden de bazen uit om hen zo gezeid in

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 13