"Sidi Daoui" mag 24 uur per etmaal onbemand varen Met een charmant gebaar doopte vrijdagmiddag 17 juni ji. mevrouw A. Guessous, echtgenote van de financiële directeur van Office Cherifien des Phosphates uit Marokko bij Wilton-Fijenoord, de 50.000 dwt bulkcarrier "Sidi Daoui". Deze bulkcarrier behoort aan de Compagnie de Navigacion Maritime uit Marokko, die het schip, dat tussen Casa Blanca en Rotterdam fosfaat gaat ver voeren, heeft vercharterd aan de eerder genoemde maat schappij. Mevrouw Guessous wenste het schip een behouden vaart De doopster aan het stuurwiel en aanvaardde vervolgens een fraaie armband, haar op een elegante wijze door de be drijfsdirecteur Nieuwbouw van WF, de heer W. Zipp, aangebo den. Direct na de doop werd het schip overgedragen en vond de ceremonie van het verwis selen van de vlag plaats. Flieraan was op 8 en 9 juni jl. een geslaagde proeftocht voorafgegaan op de Noord zee. Tijdens deze werd de machine installatie uitvoerig getest en werd het certificaat Aut ver kregen. Het certificaat staat De heer Zipp tekent de bescheiden verricht de doop de rederij toe om 24 uur per etmaal voor wat de Machine kamer betreft onbemand te varen. Dit betekent, dat goed keuring is verkregen voor een van de zwaarste eisen van het classificatiebureau. Met een kleine groep mensen heeft WF samen met BBC een geweldige stunt uitgehaald. BBC brak het record inzake het afleveren van een BBC DP 290 Data Logger. Nooit eerder was een zo snelle levering ter wereld geschied en WF brak het record m.b.t. het snelle inbouwen ervan: een bijzonder knappe technische prestatie, waarop betrokkenen best enigszins trots mogen zijn. Niet vergeten mag worden de grote steun van een goede sa menwerking met firma Croon, maar natuurlijk ook met Bu reau Veritas. Mevrouw Guessous Het schip op proefvaart Knappe prestatie: De heer Zipp feliciteert de doopster

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 3