ELINGENO FICIELEME BEDELING NOFFICIE "mfrfi IN JILLtMtü Fraaie driemaster bezoekt Rotterdam Officiële mededelingen 3 l.v.m. de vakanties worden de juli-augustusnummers van het WF-Nieuws gecombineerd. Het gecombineerde nummer zal eind augustus verschijnen. Redactiecommissie WF-Nieuws Ir O. J. van der Vorm Per 1 mei werd de heer ir O. J. van der Vorm benoemd tot lid der directie RDM, terwijl hij lid blijft van de directie van Wil- ton-Fijenoord. Met ingang van dezelfde datum werd de heer W. Bos benoemd tot lid van de directie van WF, hij blijft ook directeur van de RDM. De heer W. Bos, die in 1925 te Sneek werd geboren, volgde de HBS- opleiding in Hoogeveen en be zocht na de oorlog de Konin klijke Militaire Academie te Breda voor de opleiding tot be roepsofficier. In 1950 werd hij tweede luitenant. Het grootste deel van zijn diensttijd bracht hij door als beroepsofficier bij het Korps Commandotroepen, waarna hij nog enkele jaren diende als compagniescom mandant bij een school voor reserve-officieren. W. Bos In 1956 verliet de heer Bos het leger en trad in dienst van de N.V. Nederlandse Spoorwe gen, waar hij tot 1966 leiding gevende functies bekleedde bij de Dienst van Personeels zaken, de Dienst van Exploita tie en bij de Afdeling Organisa tie en Efficiency van NS. Op 1 februari 1966 trad de heer Bos in dienst van De Rot- terdamsche Droogdok Maat schappij, als hoofd van de Dienst Sociale Zaken. Met ingang van 1 januari 1970 werd hij benoemd tot onderdirec teur van de RDM. De heer Bos werd per genoemde datum door de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde tevens belast met een coördinerende taak voor personeelszaken in het concern. Op 1 juni 1973 werd hij be noemd tot directeur van de RDM. Hij is tevens voorzitter van de Ondernemingsraad. Onlangs bracht het Portugese opleidingsschip Sagres II een bezoek aan Rotterdam, waar het afmeerde aan de Parkka de. De driemaster is van ijzer ge bouwd in 1937. Dat gebeurde in Duitsland in opdracht van de Marine van dat land. Het schip meet 1725 ton en heeft 162 koppen aan boord. De Sagres II werd na de oorlog door de Amerikanen in beslag genomen en ging later over naar de Braziliaanse Marine, die het op zijn beurt in 1962 weer over deed aan de Portu gese. Het schip is inmiddels op be zoek in Kiel en Oslo. (zie front pagina)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1977 | | pagina 5